Подружжя киян понад два роки судилося за ім’я немовляти. Що вирішив суд?
В пологовому чоловік запропонував назвати доньку тим же іменем, що в її матері, обох бабусь і прабаби.
В пологовому чоловік запропонував назвати доньку тим же іменем, що в її матері, обох бабусь і прабаби.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Києві подружжя два з половиною роки не могло дійти згоди щодо імені новонародженої дівчинки, доки рішення не виніс Верховний суд.
Дитина народилася у лютому 2020 року. В пологовому чоловік запропонував назвати доньку тим же іменем, що в її матері, обох бабусь і прабаби.
Однак дружина «категорично відмовилася». Крім того, вона хотіла, аби дівчинка мала її прізвище — у шлюбі жінка залишила дівоче прізвище. Чоловік, навпаки, хотів, аби донька мала його прізвище.
Через суперечку батьків новонароджена дитина не отримала свідоцтва про народження.
У травні того ж року чоловік звернувся до суду й той став на його бік. Із дружини також стягнули 900 гривень судового збору. У листопаді жінка подала касаційну скаргу.
Справа дійшла до Верховного суду, й у червні 2022 року було вирішено дати дитині подвійне ім’я та подвійне прізвище.
Суд виходив з того, що ані законодавство України, ані норми міжнародного права не наділяють будь-кого з батьків пріоритетним правом щодо дитини.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті