Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: ctoart.com

Днями в центрі австралійського Мельбурна з’явився мурал із зображенням обійм російського та українського солдатів. Стінопис Peace Before Pieces створив художник Пітер Сітон, який працює під псевдонімом CTO, повідомляє WA Today.

Мельбурнський колектив Art 4 Ukraine повідомив, що спілкувався з художником до того, як він почав малювати, й попереджував, що задум некоректний. Та Сітон таки зробив це.

Зображення очікувано викликало обурення української громади в Австралії. Люди порівнювали це з обіймами гвалтівника і жертви та закидали художнику, що той не порадився з українцями. Посол Україні в Австралії Василь Мірошниченко назвав твір «надзвичайно образливим для всіх українців».

Через хвилю критики Сітон погодився замалювати мурал. Він почав вчора увечері та працював до другої ночі. Водночас, судячи з його коментарів, він досі не надто зрозумів, що не так з муралом.

«Є такий ефект війни, як дегуманізація супротивника. Мій твір лише про привнесення людяності в обидві сторони, що воюють», — наголошує художник.

Фото: EDDIE JIM / WA Today

При цьому Сітон продовжує продавати NFT-відео з муралом, передаючи гроші World Beyond War — організації, що виступає за завершення всіх війн, закриття всіх військових баз і припинення продажу зброї.

Представниця однієї з місцевих груп українців Ліана Сліпецька заявила, що замалювати мурал недостатньо, адже це було зроблено після того, як автор устиг монетизувати свій твір.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button