КМДА хоче викупити збанкрутілий банк «Січ», щоб створити муніципальну фінустанову
КМДА братиме участь у відкритому конкурсі на виведення з ринку неплатоспроможного банку.
КМДА братиме участь у відкритому конкурсі на виведення з ринку неплатоспроможного банку.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 300 днів. За цей час ми опублікували 26331 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
КМДА подасть заявку на участь у відкритому конкурсі на виведення з ринку неплатоспроможного банку «Січ». На його основі київські чиновники планують створити муніципальний банк.
За словами першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника, муніципальний банк буде «універсальним фінансовим інструментом міста». Банк має допомогти у співпраці з міжнародними фінансовими організаціями, іноземними інвесторами, полегшити фінансування робіт з відновлення інфраструктури міста й економіки загалом.
Поворозник зазначив, що утримання цього банку коштуватиме на рік менше, ніж зараз витрачається на комісії за обслуговування в інших банках.
Раніше Київська міська рада мала частку 25% у банку «Хрещатик». Банк був одним з учасників соціального проєкту «Картка киянина», також в ньому розміщувалися рахунки та здійснювалися платежі більшості столичних комунальних підприємств.
НБУ визнав банк «Хрещатик» неплатоспроможним у квітні 2016 року. За даними Фонду гарантування вкладів, за кілька місяців до визнання банку неплатоспроможним, з нього вивели 2,3 млрд гривень, більшість із яких перевели на рахунки пов’язаних із банком осіб.
Крім того, видання ЕП писало, що напередодні введення тимчасової адміністрації рахунки десятків комунальних підприємств у банку, в тому числі Київського метрополітену, спорожніли. Тоді два десятки КП в один день вирішили надати поворотну фінансову допомогу комунальній компанії з управління активами — «Житло-Інвест». Та в свою чергу купила у компаній приватного акціонера банку Андрія Іванова, якого пов’язують з Василем Хмельницьким, 160 квартир у ЖК «Паркове містечко» за 370 млн гривень.
Банк «Січ» заснували у 2011 році. Його акціонери: Олег Баланда (55,6% акцій) Валерій Роздорожний (31%), Андрій Мельник і Олег Губанов. Водночас у НБУ вважають, що реально банком управляє Денис Горбуненко, якого пов’язують із бізнесменом Дмитром Фірташем.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті