Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Заповідні озера у 2018 році. Фото: facebook.com/rusevivan

Система заповідних озер у природному парку «Тузлівські лимани» висохла, повідомляє співробітник парку, доктор біологічних наук Іван Русєв.

Йдеться про дрібні внутрішні озера біля піщаного пересипу в низов’ях лиману Алібей. Їх названо на честь академіка Ювеналія Зайцева. Тут, зокрема, розмножуються засереджені галагази, різновид качок.

Цьогоріч вода в лимани й озера майже не поступає ані з Чорного моря, ані з малих річок, ані з Дунаю, де рівень води знижувався останні десятиріччя.

Озера у серпні 2022 року. Фото: facebook.com/rusevivan

Головна причина відсутності водообміну — на пересипу зараз немає жодної протоки, якою б вода з Чорного моря могла б потрапляти до Тузлівських лиманів, а з нею разом і водні мешканці.

Проблему пропонували вирішити місцеві рибалки — зробити прорву за свій кошт, за погодженням адміністрації нацпарку.

Озера у серпні 2022 року. Фото: facebook.com/rusevivan

Однак, за словами Русєва, Одеська ОДА блокує видання рибалкам дозволів на вилов риби. 

«Тому рибалки лишилися без риби, а випарювання води з лиманів, на фоні відсутності водообміну, призвело зараз до повного висихання заповідних озер», — наголошує він.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button