Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Дмитро Смолянко

На Запорізькій АЕС через обстріли росіян сталася пожежа. Внаслідок була відімкнена остання лінія, яка з’єднувала вузол атомної та теплової електростанцій із енергосистемою України, повідомляє Енергоатом.

Протягом останніх трьох діб російські окупаційні війська інтенсивно обстрілювали територію навколо Запорізької АЕС.

«П’ятого вересня внаслідок пожежі, яка сталася через обстріли, була відімкнена ЛЕП 330 кВ ЗаТЕС – Феросплавна, тобто остання лінія, яка з`єднувала вузол ЗАЕС/ЗаТЕС із енергосистемою України! Як наслідок – був розвантажений та відключений від мережі енергоблок №6, який зараз живить власні потреби ЗАЕС», – заявили в Енергоатомі.

Внаслідок цього були пошкоджені та відключені лінії електропередачі ЗАЕС – Дніпровська, Каховська та Мелітополь. Інші лінії вузла ЗАЕС/ЗаТЕС зазнали пошкоджень ще раніше.

Третього вересня в Енергоатомі повідомляли, що на Запорізькій АЕС працює лише шостий енергоблок, а п’ятий – вимкнений через обстріли. Того ж дня Міжнародне агентство з атомної енергії повідомило, що атомна електростанція знову відключена від мережі, постачання електроенергії відбувається лише резервною лінією.

На ЗАЕС залишається шестеро експертів агентства, згодом там залишаться двоє, вони будуть працювати на постійній основі.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Київ не почув від МАГАТЕ закликів до демілітаризації ЗАЕС. Тим часом дедалі більше працівників цієї найбільшої у Європі атомної електростанції тікають з Енергодара, пише DW.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button