Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 23640 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото з соцмереж

Вартість потреб на відбудову та відновлення України оцінюється в понад 349 млрд доларів. Про це йдеться в звіті «Швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення», презентованому в Брюсселі.

За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, нагальне відновлення соціальної інфраструктури, підготовка до майбутньої зими, термінові ремонтні роботи, закупівлі газу, відновлення важливих транспортних шляхів є пріоритетом держави на найближчий період.

Відповідно до результатів оцінювання Україні необхідно буде 105 млрд доларів у короткостроковій перспективі. Тільки на перший етап необхідно 17 млрд доларів, з яких Україна потребує 3,4 млрд вже в найближчі три місяці. Водночас ця сума не відображає повною мірою масштабів руйнувань і втрат.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн пообіцяла мобілізувати всі інструменти ЄС для забезпечення найнагальніших потреб, у тому числі житла для внутрішньо переміщених осіб та відновлення критичної інфраструктури.

ЄС вже мобілізував 10 млрд євро у вигляді фінансування, гуманітарної, екстреної та військової допомоги, у планах — виділення ще 5 мільярдів євро.

Станом на 22 серпня 2022 року в Україні пошкоджено або знищено понад 131 тисячу житлових будинків.


Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. Погляди, викладені у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button