Чи затопить столицю в разі обстрілу греблі Київського моря і чому всі раптом це обговорюють?
ЗМІ передруковують прогноз про загибель Києва та велетенське цунамі, яке знищить мільйони людей.
ЗМІ передруковують прогноз про загибель Києва та велетенське цунамі, яке знищить мільйони людей.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 299 днів. За цей час ми опублікували 26314 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Укргідроенерго спростовує апокаліптичні прогнози щодо наслідків удару росіян по Київській гідроелектростанції. Днями в соцмережах та медіа стали ширитися заяви «київського еколога Василя Кредо» про загибель мільйонів людей у разі прориву греблі Київського водосховища.
Так, за словами Кредо, вже за три хвилини «загине» Оболонь, за лічені хвилини чотириметрова хвиля затопить Троєщину, Поділ і Русанівку, далі цунамі нестиметься Дніпром, змітаючи все на своєму шляху, зокрема Запорізьку АЕС. У Києві загине сто тисяч людей, а загалом буде знищено 27 міст, сотні селищ, і 15 мільйонів жителів.
В Укргідроенерго зазначають, що Київська ГЕС це стратегічний об’єкт, який має багато рівнів систем безпеки.
«Оскільки сама станція та гребля спроєктовані і побудовані у 60-х роках з урахуванням тогочасних загроз, зі значним запасом міцності та стійкості, зруйнувати чи суттєво пошкодити масивні гідротехнічні споруди ураженням ракетою не так просто», — наголошують у компанії.
Якщо буде пошкоджено металеві затвори греблі, вода з Київського водосховища поступово витікатиме й це призведе до «короткочасного підтоплення деяких територій в нижньому б’єфі гідровузла». Однак у жодному разі це не нагадуватиме катастрофічний сценарій, який поширили ЗМІ — зони підтоплення будуть незначними, а рятувальні служби попередять місцевих мешканців завчасно.
Василь Кредо називає себе християнським письменником-монахом. В українській Вікіпедії статтю про нього вилучили ще в 2013 року через недостатню значимість, зазначають фактчекери з «По той бік новин».
Єдина раніша згадка в медіа про нього як про експерта зустрічається у новині Радіо Свобода, де його презентують як керівника «Міжнародної громадської групи незалежних фахівців з прогнозування наслідків катастроф» — такої групи, утім, не існує. У матеріалі Кредо заявляє, що «Україна є першою в світі з техногенно небезпечного навантаження на кожний кілометр».
На його фейсбук-сторінці повідомлялося, що Василь Кредо постійно живе в ізольованій келії та не веде жодної переписки і телефонних розмов.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті