Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Канадська науково-дослідна лабораторія WZMH Architects запропонувала концепт модульної системи для відновлення будівель по всій Україні, які були частково або повністю зруйновані під час війни. Про це пише Archdaily.

WZMH Architects створила концепт реконструкції «хрущовки» – бетонно-панельної чи цегляної п’ятиповерхівки, які зводили в СРСР в період холодної війни. Проєкт має назву Speedstac. Це збірно-модульна будівельна система, виготовлена з ISP (розумної структурної панелі), яку розробила компанія разом з Stephenson Engineering та Intelligent Engineering.

Панель ISP виготовляється за межами об’єкту, встановлюється на місці за допомогою мінімальної робочої сили та є на 100% готовою після «підключення». Бетонні модулі значно зменшують обробку (наприклад, гіпсокартон, ковролін, плитку), що економить матеріали та потребує менше робочої сили.

Якщо будинок зруйнований лише частково – заміна модуля буде відносно простою, адже тогочасна забудова є прикладом блокового будівництва. Комплексну відбудову зруйнованих будинків доведеться почати з розчистки знищених секцій. Після цього на їхнє місце накладають бетонні модулі. Під час монтажу конструкції вже матимуть вмонтовані інженерні комунікації – їх доведеться лише під’єднати до наявної інфраструктури будинку.

Розробники стверджують, що завдяки високоміцному бетону з усіх сторін блоків, споруди зможуть продовжити свій житловий цикл з урахуванням будівельних норм. Цей бетон також містить «спеціальний з’єднувач», який полегшує процес складання будівель разом, прискорює час зведення та робить рішення економічно ефективним.

Наразі концепцію схвалило посольство України в Канаді. Надалі розробники планують співпрацювати з українським урядом.

Інтелектуальні структурні панелі були представлені у 2018 році. Вони створені для впровадження інтелектуальних технологій в будівництво. Система сендвіч-плит складається з двох металевих пластин, що з’єднані поліуретановим еластомером. Вони створюють тверду панель товщиною від одного до двох дюймів, яку можна використовувати як альтернативу залізобетону для підлоги та основних стін будівлі.

Панелі мають роз’єми по краях, які з’єднують їх між собою. Кожна панель також має кілька універсальних з’єднувачів на поверхні, які дозволяють підключати, наприклад, освітлення, опалення, вентиляцію, кондиціонування повітря тощо.

Всі візуалізації: WZMH Architects


Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. Погляди, викладені у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button