Німецькі компанії ведуть набагато більше бізнесу в Росії, ніж інші європейські
Відданість російській економіці частково відображає етос колишньої Західної Німеччини — мовляв, торгівля може забезпечити мир.
Відданість російській економіці частково відображає етос колишньої Західної Німеччини — мовляв, торгівля може забезпечити мир.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
З-поміж країни Євросоюзу німецькі компанії ведуть набагато більше бізнесу в Росії, йдеться у дослідженні KSE Institute.
З початку вторгнення 40% закордонних компаній заявили про вихід з російського ринку, але повний вихід наразі здійснили лише 4%. Станом на 25 вересня у Росії продовжують діяльність понад 1 140 компаній.
Водночас ті 114 компаній, які повністю вийшли з ринку, мали значний вплив на російську економіку. В них працювало майже 21% персоналу, їм належало близько 12,5% активів, і лише торік вони генерували виручки на 27,5 мільярда доларів.
Найбільше в РФ присутні американські компанії, а на другому місці — Німеччина. Торік німецькі компанії експортували товарів на суму понад 28,4 мільярда доларів.
«Ця відданість російській економіці частково відображає етос колишньої Західної Німеччини — що торгівля може забезпечити мир і запобігти втягненню Європи в нову війну», — коментують автори звіту.
Від початку вторгнення лише 11 німецьких компаній повністю вийшли з країни шляхом продажу свого бізнесу й активів місцевому партнеру; серед них — Obi Group і Cersanit. 55% залишаються в Росії, а 15% вичікують, дещо обмежуючи свою діяльність. За часткою доходу в Росії, найбільш залежними виявилися чотири галузі: енергетика, нафта і газ; виробництво; товари широкого вжитку; фармацевтика та охорона здоров’я.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті