Симулятор ядерного вибуху дозволяє оцінити масштаб руйнувань в обраному місті
NukeMap показує радіус вогняної кулі, вибухової хвилі, радіаційного та теплового випромінення, радіоактивних опадів.
NukeMap показує радіус вогняної кулі, вибухової хвилі, радіаційного та теплового випромінення, радіоактивних опадів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 286 днів. За цей час ми опублікували 26216 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Симулятор NukeMap дозволяє змоделювати застосування ядерної зброї у вашому місті та оцінити масштаб руйнувань. Сервіс розробив Алекс Веллерштейн з Американського інституту фізики, повідомляє SPEKA.
NukeMap працює таким чином. Передусім обираєте місце вибуху ядерної бомби: або ввівши назву населеного пункту, або перемістивши маркер на карті. Далі обираєте тип боєприпасу, — наприклад, на озброєнні в Росії є боєголовки «Тополь-М» з потужністю заряду 800 кілотонн (принаймні така потужність закладена в симуляторі). Тип вибуху краще обрати повітряний, адже наземний передбачає розміщення бомби на землі.
Симулятор показує радіус вогняної кулі, вибухової хвилі, радіаційного та теплового випромінення, радіоактивних опадів (опція fallout обирається у розширених параметрах), а також наводить орієнтовну кількість людських жертв. Якщо певні показники недоступні, симулятор підказує, як краще налаштувати параметри, наприклад, змінити висоту розриву боєзаряду.
До кожного з цих типів руйнувань додається докладний опис. Так, у разі вибуху порівняно «маленької» 20-кілотонної бомби, яку американці скинули на Нагасакі, найбільші ураження завдає вогняна куля радіусом 200 метрів — це миттєва смерть.
Потужна вибухова хвиля зносить все на своєму шляху в радіусі 700-800 метрів, включно з капітальними бетонними будівлями; смертність у цій зоні також наближається до 100%.
Радіус помірного ураження вибуховою хвилею оцінюється у 1,7 кілометра: більшість житлових будинків руйнується, територія охоплена пожежами.
Летальне радіаційне випромінення, яке з високою вірогідністю призведе до загибелі принаймні протягом місяця, поширюється на 1,3 кілометра в усі боки.
Ще більшу територію охоплює теплове випромінення, що викликає опіки третього ступеня, — у радіусі 2,2 кілометра.
Радіус зони слабкого ураження вибуховою хвилею — 4,5 кілометра. Йдеться про розбиті шибки, що, втім, також може призвести до сильних травм і навіть смертей. Оскільки перше, що відчувають свідки ядерного вибуху, — це яскраве світло, чимало хто підходить до вікна подивитися, й тут до них добирається вибухова хвиля.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті