Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 286 днів. За цей час ми опублікували 26216 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Yves Alarie / Unsplash

Симулятор NukeMap дозволяє змоделювати застосування ядерної зброї у вашому місті та оцінити масштаб руйнувань. Сервіс розробив Алекс Веллерштейн з Американського інституту фізики, повідомляє SPEKA.

NukeMap працює таким чином. Передусім обираєте місце вибуху ядерної бомби: або ввівши назву населеного пункту, або перемістивши маркер на карті. Далі обираєте тип боєприпасу, — наприклад, на озброєнні в Росії є боєголовки «Тополь-М» з потужністю заряду 800 кілотонн (принаймні така потужність закладена в симуляторі). Тип вибуху краще обрати повітряний, адже наземний передбачає розміщення бомби на землі.

Симулятор показує радіус вогняної кулі, вибухової хвилі, радіаційного та теплового випромінення, радіоактивних опадів (опція fallout обирається у розширених параметрах), а також наводить орієнтовну кількість людських жертв. Якщо певні показники недоступні, симулятор підказує, як краще налаштувати параметри, наприклад, змінити висоту розриву боєзаряду.

Моделювання вибуху Fat Man — бомби, скинутої на Нагасакі, — на карті Києва

До кожного з цих типів руйнувань додається докладний опис. Так, у разі вибуху порівняно «маленької» 20-кілотонної бомби, яку американці скинули на Нагасакі, найбільші ураження завдає вогняна куля радіусом 200 метрів — це миттєва смерть.

Потужна вибухова хвиля зносить все на своєму шляху в радіусі 700-800 метрів, включно з капітальними бетонними будівлями; смертність у цій зоні також наближається до 100%.

Радіус помірного ураження вибуховою хвилею оцінюється у 1,7 кілометра: більшість житлових будинків руйнується, територія охоплена пожежами.

Летальне радіаційне випромінення, яке з високою вірогідністю призведе до загибелі принаймні протягом місяця, поширюється на 1,3 кілометра в усі боки.

Ще більшу територію охоплює теплове випромінення, що викликає опіки третього ступеня, — у радіусі 2,2 кілометра.

Радіус зони слабкого ураження вибуховою хвилею — 4,5 кілометра. Йдеться про розбиті шибки, що, втім, також може призвести до сильних травм і навіть смертей. Оскільки перше, що відчувають свідки ядерного вибуху, — це яскраве світло, чимало хто підходить до вікна подивитися, й тут до них добирається вибухова хвиля.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button