Києву повернули землі на Жуковому острові, які хотіли забудувати
Громаді повернули 17 земельних ділянок природно-заповідного фонду «Жуків острів».
Громаді повернули 17 земельних ділянок природно-заповідного фонду «Жуків острів».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24980 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Верховний Суд залишив без змін постанову суду апеляційної інстанції, якою задоволено позов прокуратури про повернення територіальній громаді Києва земельних ділянок ландшафтного заказника «Жуків Острів». Про це повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора.
Офіс Генпрокурора звернувся до суду з позовом до фізичної особи, за якою на праві власності протиправно було зареєстровано 17 земельних ділянок природно-заповідного фонду «Жуків острів» площею понад 3 гектари. Їхня загальна вартість — 45 мільйонів гривень.
У 2020 році журналісти Bihus повідомили, що землі на Жуковому острові планує забудувати ексзаступник та радник на громадських засадах голови КМДА Віталія Кличка, гендиректор аеропорту «Бориспіль» Павло Рябікін.
Острів Жуків входить до однієї із найбільших заповідних зон Києва, де збережена у первинному вигляді природна екосистема — ареал проживання багатьох представників флори і фауни, занесених до Червоної книги України.
Ці землі мають особливе природоохоронне та історико-культурне значення і на них забороняється будь-яка діяльність, яка може негативно вплинути на стан природних комплексів чи перешкоджає їх використанню за цільовим призначенням.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті