Balbek Bureau створило проєкт меморіалу біля зруйнованого мосту в Ірпені. Громадськості пропонують долучитися до обговорення
Архітектори пропонують зберегти «перелом» мосту й «перетворити больові точки на точки тяжіння».
Архітектори пропонують зберегти «перелом» мосту й «перетворити больові точки на точки тяжіння».
Вalbek bureau створило концепцію меморіального історико-архітектурного комплексу навколо зруйнованого мосту біля Ірпеня – «Відкритий перелом».
Архітектори запропонували зберегти «перелом» мосту й «перетворити больові точки на точки тяжіння».
«Ми вважаємо доречним зберегти це місце в майже первинному вигляді та не множити нові архітектурні образи. Естетизація та творчість тут недоречні. Головне – відтворити функцію в об’ємі. Вибух і пов’язані з ним події самі визначили вибір матеріалів. Ми не додаємо нічого зайвого. Бетон – це зруйновані мостові опори, гравій – кам’яні воронки від снарядів, кортенова сталь – згорілі під обстрілами автомобілі», – йдеться в описі концепції.
Фахівці зробили фотограметрію, яка допоможе розчистити річище річки, зробити берегоукріплення та повернути фрагменти на їхнє первинне місце.
Обабіч розлому хочуть облаштувати оглядові майданчики, а на місці тимчасової переправи звести пішохідний міст. При цьому набережну вздовж річки планують подовжити до мосту.
Згідно з концепцією, пропонується облаштувати три оглядові майданчики, які з’єднали між собою. Нижній майданчик, до якого вестиме пішохідний міст, стане вузлом, який об’єднає новий меморіал із дійсною набережною. Акцентною точкою цієї зони стане стела з інформаційною довідкою.
Проєкт «Відкритий перелом» розроблений на волонтерських засадах із власної ініціативи Balbek Bureau. До 30 жовтня Міністерство культури пропонує долучитися до обговорення цього проєкту.
Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. Погляди, викладені у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті