Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: twitter.com/r_stefanchuk

Десятого травня 2022 року президент Сполучених Штатів Джо Байден підписав ленд-ліз для України. Першого жовтня закон набув чинності, але США досі не задіяли його механізми.

Журналіст «Голосу Америки» Остап Яриш вважає відтермінування дії ленд-лізу позитивним сигналом для України. За його словами, це лише одна з програм, за якою Україна може отримувати американську зброю – але в оренду чи позику. Тобто повертати доведеться або гроші, або устаткування. Натомість за рештою програм зброю для Збройних Сил України надають безкоштовно і в необмежене користування. Після отримання вона повністю стає власністю України. І поки Конгрес виділяє гроші на ці програми, США будуть використовувати їх, а не застосовувати механізм ленд-лізу.

Він пояснив, що раніше було невідомо, чи Конгрес схвалить нове фінансування для Києва на наступний фіскальний рік: «Саме звідси в медіа і взялась дата перше жовтня – початок ленд-лізу автоматично прив’язували до неї».

«Багато хто чекає ленд-ліз через уявлення, що ця програма виведе поставки озброєнь від США на абсолютно новий рівень. Що зброї буде набагато більше, і вона буде набагато кращою… Але це не так – ленд-ліз не розблокує можливостей, які недоступні зараз. Надання того чи іншого озброєння залежить не від програми, а від політичного рішення в США» – пише Яриш, підкресливши, що «ленд-ліз – це план Б на той випадок, якщо Конгрес не схвалить нового фінансування для Києва».

30 вересня Палата представників США схвалила законопроєкт про тимчасове державне фінансування, в якому передбачене виділення Україні фінансової допомоги в розмірі 12,3 мільярда доларів.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button