Ленд-ліз для України не працюватиме ще деякий час. Чому це добре?
Зараз Україна отримує допомогу за рештою програм, які надають зброю безоплатно і в необмежене користування.
Зараз Україна отримує допомогу за рештою програм, які надають зброю безоплатно і в необмежене користування.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24974 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Десятого травня 2022 року президент Сполучених Штатів Джо Байден підписав ленд-ліз для України. Першого жовтня закон набув чинності, але США досі не задіяли його механізми.
Журналіст «Голосу Америки» Остап Яриш вважає відтермінування дії ленд-лізу позитивним сигналом для України. За його словами, це лише одна з програм, за якою Україна може отримувати американську зброю – але в оренду чи позику. Тобто повертати доведеться або гроші, або устаткування. Натомість за рештою програм зброю для Збройних Сил України надають безкоштовно і в необмежене користування. Після отримання вона повністю стає власністю України. І поки Конгрес виділяє гроші на ці програми, США будуть використовувати їх, а не застосовувати механізм ленд-лізу.
Він пояснив, що раніше було невідомо, чи Конгрес схвалить нове фінансування для Києва на наступний фіскальний рік: «Саме звідси в медіа і взялась дата перше жовтня – початок ленд-лізу автоматично прив’язували до неї».
«Багато хто чекає ленд-ліз через уявлення, що ця програма виведе поставки озброєнь від США на абсолютно новий рівень. Що зброї буде набагато більше, і вона буде набагато кращою… Але це не так – ленд-ліз не розблокує можливостей, які недоступні зараз. Надання того чи іншого озброєння залежить не від програми, а від політичного рішення в США» – пише Яриш, підкресливши, що «ленд-ліз – це план Б на той випадок, якщо Конгрес не схвалить нового фінансування для Києва».
30 вересня Палата представників США схвалила законопроєкт про тимчасове державне фінансування, в якому передбачене виділення Україні фінансової допомоги в розмірі 12,3 мільярда доларів.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті