Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Priscilla Du Preez / Unsplash

Верховна Рада схвалила законопроєкт 5270, який дозволяє іноземцям набувати статусу е-резидентів України та відкривати свій бізнес онлайн без фізичної присутності, повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

Іноземний громадянин може подати онлайн заявку на отримання статусу електронного резидентства. Далі потрібно пройти перевірку, ідентифікацію в консульській установі, отримати РНОКПП (реєстраційний номер облікової картки платника податків) та електронний підпис.

Після цього е-резидент може відкрити банківський рахунок в одному банку на вибір — саме цей банк буде його податковим агентом. Підприємець реєструється як ФОП, сплачуючи податок у 5%.

Наразі Мінцифра розробляє вебверсію та мобільний застосунок із використанням хмарних технологій цифрового підпису для е-резидентів. 

Першою країною у світі, яка реалізовує е-резидентство, стала у 2014 році Естонія. За цей країна залучила приблизно 95 тисяч е-резидентів, які сплатили до бюджету податків на понад 100 мільйонів євро.

В Україні отримати статус е-резидента можна безкоштовно, на відміну від Естонії, де подача заявки коштує 100 євро.

Програма доступна для п’яти видів економічної діяльності: видання комп’ютерних ігор, видання іншого програмного забезпечення, комп’ютерне програмування, інша діяльність у сфері ІТ і комп’ютерних систем та оброблення даних, розміщення інформації на вебвузлах і пов’язана з ними діяльність.

Документообіг е-резидента має дублюватися українською мовою.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button