Іноземцям дозволили ставати е-резидентами України. Як це працює?
Першою країною у світі, яка реалізовує е-резидентство, стала у 2014 році Естонія.
Першою країною у світі, яка реалізовує е-резидентство, стала у 2014 році Естонія.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Верховна Рада схвалила законопроєкт 5270, який дозволяє іноземцям набувати статусу е-резидентів України та відкривати свій бізнес онлайн без фізичної присутності, повідомляє Міністерство цифрової трансформації.
Іноземний громадянин може подати онлайн заявку на отримання статусу електронного резидентства. Далі потрібно пройти перевірку, ідентифікацію в консульській установі, отримати РНОКПП (реєстраційний номер облікової картки платника податків) та електронний підпис.
Після цього е-резидент може відкрити банківський рахунок в одному банку на вибір — саме цей банк буде його податковим агентом. Підприємець реєструється як ФОП, сплачуючи податок у 5%.
Наразі Мінцифра розробляє вебверсію та мобільний застосунок із використанням хмарних технологій цифрового підпису для е-резидентів.
Першою країною у світі, яка реалізовує е-резидентство, стала у 2014 році Естонія. За цей країна залучила приблизно 95 тисяч е-резидентів, які сплатили до бюджету податків на понад 100 мільйонів євро.
В Україні отримати статус е-резидента можна безкоштовно, на відміну від Естонії, де подача заявки коштує 100 євро.
Програма доступна для п’яти видів економічної діяльності: видання комп’ютерних ігор, видання іншого програмного забезпечення, комп’ютерне програмування, інша діяльність у сфері ІТ і комп’ютерних систем та оброблення даних, розміщення інформації на вебвузлах і пов’язана з ними діяльність.
Документообіг е-резидента має дублюватися українською мовою.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті