Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Julia Solonina / Unsplash

Уряд Німеччини повністю оплатить рахунки за газ за грудень замість побутових споживачів, а також дрібного та середнього бізнесу, повідомляє The Guardian.

На тлі енергетичної кризи, викликаної російським вторгненням в Україну, Німеччина планує запровадити двоетапну схему допомоги мешканцям. Так, із весни діятиме диференційована система субсидій, покликана полегшити тягар витрат за комунальні послуги й одночасно заохотити споживачів економити енергію.

З березня 2023 року до кінця квітня 2024-го приватні домогосподарства платитимуть 0,12 євро за кіловат-годину за перші 80% від минулорічного рівня споживання газу. Для промисловості тариф становитиме 0,07 євро за кіловат-годину, починаючи вже з січня.

«Такого не буде, що ціна у майбутньому знизиться до семи євроцентів. Ми ще довгий час не отримуватимемо російський газ», — застерегла Вероніка Грімм, співголова урядової експертної панелі, на якій було презентовано розроблені рекомендації.

За попередніми оцінками, заходи обійдуться німецькому бюджету в 90 мільярдів євро.

Очікують, що коаліційний уряд Олафа Шольца з великою вірогідністю погодить план експертної ради. Наприкінці вересня канцлер заявив, що уряд готовий витратити 200 мільярдів євро на захист споживачів від підвищення енергетичних тарифів.

Такі заяви свідчать про різкий розворот тарифної політики, адже раніше передбачалося, що з жовтня споживачі ще й платитимуть додаткові збори, щоб компенсувати постачальникам витрати на імпорт.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button