Команда інституту Projector запускає відеокурс про київський модернізм, кошти за який підуть відновлення культурних установ Києва.
Десятого жовтня 2022 року Київ зазнав найстрашнішої атаки від 24 лютого. Внаслідок чого в столиці загинули п’ять людей, понад 40 госпіталізували, зазнали пошкоджень понад десять культурних та освітніх закладів (КНУ ім. Т. Шевченка, Наукова бібліотека ім. Максимовича, Інститут літератури НАН України, Інститут археографії НАН України, Національна філармонія, Будинок Центральної ради, Музей Ханенків, Музеї Т. Шевченка, Київська картинна галерея, Музеї-квартира Миколи Бажана та Павла Тичини, Музей історії міста Києва), пошкоджена критична інфраструктура, офіси, житло.
Projector на наступний день після атаки запустив відеокурс «Київський модернізм», а всі виручені за нього кошти передасть до спеціальних фондів Музею Ханенків, Національного науково-природничого музею НАН України, а також на рахунок КНУ ім. Шевченка, для відновлення навчальних корпусів, бібліотеки Максимовича та Інституту філології
Курс був створений та записаний до 24 лютого із початком війни проєкт поставили на паузу.
Куратори курсу:
Семен Широчин, дослідник історії архітектури, PhD. Автор 17 книжок про історію та архітектуру Києва. Фокус досліджень — радянський період в історії архітектури та містобудування.
Євгенія Моляр, мистецтвознавиця. Займається вивченням та збереженням культурної спадщини другої половини ХХ століття.
У програмі курсу:
- забудова ключових площ і магістралей, а також їхнє мистецтво;
- архітектура наукових та навчальних закладів, та інфраструктурних об’єктів: готелі, ресторани, вокзали;
- індивідуальне та експериментальне в житлових масивах: Північно-броварський та Виноградар;
- проєктування й унікальні споруди найбільших масивів Києва – Микільська Борщагівка та Троєщина;
- монументальне мистецтво наукових та освітніх закладів, інфраструктурних об’єктів, та окремо — у Київському метрополітені.
Усього відеокурс містить десять лекцій, доступ до яких користувачі отримують одразу. Лекції можна переглядати в будь-який зручний час.
Долучитися до ініціативи можна за посиланням.
Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. Погляди, викладені у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті