Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 191 днів. За цей час ми опублікували 25513 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Візуалізація

Інженери компанії «Будова» розробили технологію швидкісного виробництва та зведення бетонних будинків, яка дозволяє скоротити терміни будівництва багатоквартирного житла вдвічі порівняно з каркасно-монолітною технологією.

Всі елементи будинку виробляються на заводі та швидко збираються на будмайданчику. У такий спосіб можна зводити понад 120 квартир на місяць — це дві шестиповерхівки.

У багатошарових стінах, утеплених мінеральною ватою, вже зроблено всі технологічні отвори та штроби для електрики. Це, зокрема, означає менше шуму від перфораторів і зменшення часу на проведення оздоблювальних робіт. 

Заводське виготовлення стін та плит перекриттів також дозволяє досягти рівності та гладкості поверхонь. 

Зовнішні стіни будівлі утворюють сейсмостійкий бетонний каркас, що підвищить спротив прогресуючому руйнуванню та обваленню, спричиненого вибухами. Вони здатні витримати навантаження, що співвідносяться з землетрусами інтенсивністю до 8 балів.

Житло має низькі енерговитрати завдяки утепленій багатошаровій зовнішній стіні, теплоощадним інженерним системам, таким як рекуператори, альтернативні джерела енергії тощо, а також цифровій системі контролю енерговитрат.

«Новою метрикою відновлення України має стати саме концепція швидкозаселення», — вважає Марк Кестельбойм, один з авторів концепції Well-being.

Під час війни зруйновано понад 45 мільйонів квадратних метрів житла. Для порівняння, навіть у доковідні та довоєнні часи обсяг спорудження житла сягав в середньому відмітки в 10 мільйонів м2 на рік. Фахівці вважають, що на відновлення знадобиться від 10 до 15 років. Нові технології дозволяють пришвидшити цей процес.

Перший завод Well-being ConTech збудовано в Одесі, його потужність понад 72 тисяч квадратних метрів житла на рік. Розташування дозволяє знизити логістичні витрати, наприклад, під час майбутнього відновлення Херсона та Миколаєва. Компанія заявляє, що за потреби готова збудувати такий завод у будь-якій точці України протягом трьох-шести місяців.


Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. Погляди, викладені у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button