У Львові для переселенців переобладнають колишній диспансер, але не всі в захваті від ідеї
Деякі вимушені переселенці не думають, що приміщення колишнього тубдиспансеру безпечне.
Деякі вимушені переселенці не думають, що приміщення колишнього тубдиспансеру безпечне.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 103 днів. За цей час ми опублікували 24801 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Львові приміщення колишнього тубдиспансеру переоблаштують під житло для внутрішньо переміщених осіб. Кошти на це видділяють Європейський Союз та Міжнародна фінансова корпорація, пише DW.
Зараз у львівських модульних містечках проживає до 30 родин. Під житло у міськраді вирішили переобладнати лікувальний корпус на вулиці Замарстинівській – колись там розміщувався туберкульозний диспансер.
Профінансувати реновацію будівлі для тимчасового житла для вимушених переселенців у Львові погодилась Міжнародна фінансова корпорація. Західні партнери готові надати українським містам 25 мільйонів євро, з яких Львів отримає приблизно п’ять мільйонів євро.
В оновленому приміщенні зможе проживати до 80 осіб. Будинок функціонуватиме як гуртожиток сімейного типу: там є кімнати для проживання, загальна кухня, окремі жіночі і чоловічі туалети, а також вбиральні для осіб з інвалідністю.
Обрана для проєкту будівля до 2019 року функціонувала як туберкульозний диспансер. 70-річна Людмила Попова з Лисичанська також має інвалідність. Коли вона дізналась про ймовірний варіант поселення її в будівлю колишнього тубдиспансеру, то спершу замислилась, а потім сказала, що нічого страшного в цьому не бачить: «Після того, що ми пережили, туберкульоз вже не страшний».
Водночас не всі мешканці модульного містечка в захваті від ідеї. Степан Гуров з Краматорська, наприклад, має інвалідність, але не хотів би туди переселятись. «Я вже краще тут. Як постаратись, то можу і без палички ходити. Тим більше, я не поїду без родини. А для моїх онуків, не думаю, що в такому закладі буде добре». Своєю чергою, у Львівській міськраді запевняють, що приміщення є безпечним. Вони звернулись у лабораторний центр в місті Львові для проведення дезінфекції і контрольного обстеження приміщень.
Лікар-епідеміолог і голова ГО «Інфекційний контроль в Україні» Андрій Александрін пояснив, що раніше у радянській медичній школі справді існувало переконання, що шлях передачі туберкульозу не тільки повітряний, але й крапельний і контактний. Це, за його словами, не доказово.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті