Опитування: жителі Заходу проти поступок Росії в обмін на завершення війни
Масштабне опитування охоплює 25 найбільших країн світу.
Масштабне опитування охоплює 25 найбільших країн світу.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Більшість жителів країн Заходу виступають проти поступок Росії в обмін на закінчення війни, йдеться у масштабному дослідженні YouGov-Cambridge, повідомляє The Guardian. Опитування настроїв населення 25 найбільших країн світу проводили з 24 серпня до 22 вересня.
Десять із 13 західних і англомовних країн — Франція, Німеччина, Швеція, Данія, Іспанія, Польща, Велика Британія, США, Канада, Австралія — виступають за санкції проти Росії. Зокрема, 62% респондентів у Польщі, 57% шведів, 40-50% британців, французів, американців, німців та іспанців вважають санкції недостатньо жорсткими. 66% опитаних у Данії та 63% у Великій Британії підтримують санкції навіть коштом зростання цін.
«Що вражає, то це загальний низький рівень підтримки поступок Москві — таких, як припинення санкцій, визнання анексії Криму, незалежності Донецька та Луганська, гарантій неприєднання України до НАТО — якщо Росія погодиться зупинити війну та поступитися новими захопленими територіями», — зазначає директор YouGov Юель Рожерc де Вааль.
Наприклад, у Франції 17% опитаних вважають припустимим визнання Криму російським в обмін на звільнення захоплених після 24 лютого територій. У Німеччині таких 20%, у Швеції 13%, у Польщі 12%, у Британії — 10%.
Також європейці не надто повірили російській пропаганді. Не більш як кожен п’ятий опитаний у десяти згаданих вище країнах вважає переконливими тези про порятунок етнічних росіян від геноциду та про український нацизм. Трохи більшу довіру — але не більш як у кожного четвертого — викликає наратив про те, що Захід використовує Україну як майданчик для тиску на Москву.
65%-79% європейців вважають, що Росія вторглася в Україну, бо не сприймає її як незалежну країну, і що причиною війни є російський імперіалізм.
Однак міжнародного консенсусу дослідники не побачили. Крім того, високі симпатії до РФ дослідники виявили в Італії, Греції та Угорщині: так, 22%, 23% і 31% опитаних, відповідно, вважають допомогу НАТО Україні надмірною (для порівняння, таку думку мають лише 7% респондентів у Данії, Польщі та Британії).
31% греків, 28% угорців і 23% італійців виступають за визнання Криму російським, навіть якщо Кремль не віддаватиме інші окуповані території. 43% опитаних у Греції вірять, що Києвом керують нацисти, 41% угорців стверджують, що Захід загрожував Росії.
Менш із тим, серед опитаних жителів Греції та Угорщини все одно більше тих, хто звинувачує у війні Росію (37% і 35%), ніж тих, хто вважає відповідальними за агресію Захід.
Інші країни, де проводилося дослідження, — Бразилія, Мексика, Туреччина, Єгипет, Саудівська Аравія, Індія, Японія, Індонезія, Таїланд, Кенія, Нігерія та Південна Африка. У цих регіонах підтримка України слабша, однак більшість все одно покладають відповідальність за розв’язання війни на Росію.
З 25 країн лише у Саудівській Аравії, Індії та Індонезії більшість респондентів звинувачують західні країни (24%, 28% і 26%, відповідно), хоча цей відсоток не надто перевищує частку тих, хто звинувачує Кремль (23%, 27% і 15%).
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті