Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 300 днів. За цей час ми опублікували 26334 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Кабінет Міністрів затвердив порядок розроблення, здійснення експертизи та застосування проєктів повторного використання у будівництві. Про це повідомив голова уряду Денис Шмигаль.

За його словами, йдеться про те, що спочатку для конкретного об’єкта розробляється проєкт, а потім цей проєкт з мінімальними змінами можна буде застосовувати для будівництва інших об’єктів житла. Це дозволить пришвидшити будівництво та зменшити його вартість.

Міністерство розвитку громад та територій повідомило, що також було затверджено порядок розроблення програм комплексного відновлення територій.

Читайте також: Спальні райони та хрущовки стануть «гетто», тільки якщо це постійно повторювати

Серійні будинки – масове житло, побудоване за типовими проєктами, широко практикувалося в усьому світі після Другої світової війни, зокрема в Європі та США. В Україні таку нерухомість переважно зводили через масове переселення людей з сел у міста за радянських часів. Завдяки серійності знижувалася собівартість квадратного метра, будівництво велося швидше. Ця нерухомість відрізняється простотою й відносною доступністю, більшість житла в українських містах є якраз продуктом серійного масового будівництва.

Водночас в СРСР будівництвом такого житла займалася виключно держава. Тож, яким чином приватні компанії будуть розробляти та будувати типове житло, ще доведеться дізнатись на практиці.


Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. Погляди, викладені у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button