Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 191 днів. За цей час ми опублікували 25513 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/NationalMuseumofNaturalHistoryKyiv

Збитки, завдані Науково-природничому музею ракетними обстрілами Києва 10 жовтня, попередньо оцінюють у 1,5 мільйона гривень, повідомляє Вечірній Київ.

Вибуховою хвилею пошкодило фасад, побило скляні стелажі, де розміщено експонати. На трьох поверхах музею вибило сторічні вікна заввишки у 2,5 метра з оригінальними рамами і склом.

«Експонати не постраждали безпосередньо від вибухів, але їм через вибиті вікна загрожує вологість. Природничі предмети — натуралії — дуже специфічне культурне надбання. Волога призводить до утворення грибка та плісняви, які повністю зруйнують об’єкт. Це може призвести до незворотних процесів, — пояснюють співробітники музею.

Фото: facebook.com/NationalMuseumofNaturalHistoryKyiv

У музеї зберігаються колекції ще з XVIII сторіччя, і чимало експонатів не можна вивезти в інше місце через їхню крихкість або габарити.

Музей оголосив збір коштів на відновлення, і 17 жовтня завершили перший етап консервації будівлі: встановили віконниці з герметичним прошарком. Поки що тривають консультації з виробниками вікон, тож сума витрат може змінитися.

Природничий музей планує відкрити двері для відвідувачів 21 жовтня.

Нагадаємо, від обстрілів центру Києва 10 жовтня також пошкоджено будівлі КНУ Шевченка, філармонії, Центральної ради, Музею Ханенків, Музею Тараса Шевченка, Київської картинної галереї та низки інших споруд.


Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. Погляди, викладені у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button