Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Elena Mozhvilo / Unsplash

У Києві з 8:38 почалися стабілізаційні відключення світла, повідомляють ДТЕК Київські енергомережі. Графік є за цим посиланням, однак точний час, коли електропостачання відновлять, енергетики не беруться прогнозувати.

Укренерго заявляє, що зранку 22 жовтня знову критично збільшилося споживання електроенергії в Києві й області, на Чернігівщині, Черкащині та Житомирщині. Тому в цих регіонах запроваджують відключення. У компанії зазначають, що обмеження цього раху будуть меншими, ніж напередодні.

«Нагадаємо, як диспетчери Укренерго приймають рішення про тимчасове обмеження споживачів. Це відбувається якщо в регіоні зростає рівень споживання, і в цей момент туди неможливо доставити більше електроенергії через завдані росією руйнування», — пояснюють у компанії.

Споживачів просять економити електрику з 6:00 до 11:00 та з 17:00 до 23:00.

Як краще економити електрику?

Різко підвищують навантаження на мережу електрочайники, мікрохвильовки, електродуховки, електроплити, праски, фени та пилотяги — саме ними рекомендують не користуватися в пікові години, йдеться у матеріалі finance.ua.

За розрахунками німецької Федеральної асоціації управління енергетики та водними ресурсами (BDEW), споживання енергії у квартирі розподіляється так:

  • 28% – телевізори, ігрові приставки та комп’ютери;
  • 14% – прання та сушіння одягу;
  • 13% – освітлення;
  • 11% – холодильники та морозильники;
  • 9% – приготування їжі;
  • 8% – миття посуду.

Найвитратнішими приладами є:

  • персональний комп’ютер (ноутбук споживає менше енергії);
  • холодильник (адже він працює цілодобово);
  • телевізор (часто його вмикають «на фоні»);
  • пральна машина;
  • кондиціонер;
  • обігрівачі та бойлер.

Електроприлади також споживають енергію, коли вони вимкнені, але не відключені від мережі. Це стосується комп’ютерів, моніторів, мікрохвильовок, мультиварок, телевізора. Тож всю техніку, якою не користуєтеся, слід вимикати з розеток. Це також убезпечить гаджети в разі стрибків напруги. 

Найбільшу економію дає заміна всіх лампочок розжарювання на світлодіодні: це дозволяє скоротити на третину місячне споживання.

Прання і миття посуду в машинці краще перенести на ніч і виставити мінімальний температурний режим, бо найбільше енергії витрачається саме на нагрівання води. Бойлер не слід тримати постійно ввімкненим: нагрівайте воду безпосередньо перед використанням.

Відмова від електрочайника допоможе заощадити близько 20 кВт-год електроенергії на місяць.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button