Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Elena Mozhvilo / Unsplash

У Києві з 8:38 почалися стабілізаційні відключення світла, повідомляють ДТЕК Київські енергомережі. Графік є за цим посиланням, однак точний час, коли електропостачання відновлять, енергетики не беруться прогнозувати.

Укренерго заявляє, що зранку 22 жовтня знову критично збільшилося споживання електроенергії в Києві й області, на Чернігівщині, Черкащині та Житомирщині. Тому в цих регіонах запроваджують відключення. У компанії зазначають, що обмеження цього раху будуть меншими, ніж напередодні.

«Нагадаємо, як диспетчери Укренерго приймають рішення про тимчасове обмеження споживачів. Це відбувається якщо в регіоні зростає рівень споживання, і в цей момент туди неможливо доставити більше електроенергії через завдані росією руйнування», — пояснюють у компанії.

Споживачів просять економити електрику з 6:00 до 11:00 та з 17:00 до 23:00.

Як краще економити електрику?

Різко підвищують навантаження на мережу електрочайники, мікрохвильовки, електродуховки, електроплити, праски, фени та пилотяги — саме ними рекомендують не користуватися в пікові години, йдеться у матеріалі finance.ua.

За розрахунками німецької Федеральної асоціації управління енергетики та водними ресурсами (BDEW), споживання енергії у квартирі розподіляється так:

  • 28% – телевізори, ігрові приставки та комп’ютери;
  • 14% – прання та сушіння одягу;
  • 13% – освітлення;
  • 11% – холодильники та морозильники;
  • 9% – приготування їжі;
  • 8% – миття посуду.

Найвитратнішими приладами є:

  • персональний комп’ютер (ноутбук споживає менше енергії);
  • холодильник (адже він працює цілодобово);
  • телевізор (часто його вмикають «на фоні»);
  • пральна машина;
  • кондиціонер;
  • обігрівачі та бойлер.

Електроприлади також споживають енергію, коли вони вимкнені, але не відключені від мережі. Це стосується комп’ютерів, моніторів, мікрохвильовок, мультиварок, телевізора. Тож всю техніку, якою не користуєтеся, слід вимикати з розеток. Це також убезпечить гаджети в разі стрибків напруги. 

Найбільшу економію дає заміна всіх лампочок розжарювання на світлодіодні: це дозволяє скоротити на третину місячне споживання.

Прання і миття посуду в машинці краще перенести на ніч і виставити мінімальний температурний режим, бо найбільше енергії витрачається саме на нагрівання води. Бойлер не слід тримати постійно ввімкненим: нагрівайте воду безпосередньо перед використанням.

Відмова від електрочайника допоможе заощадити близько 20 кВт-год електроенергії на місяць.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button