Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: unsplash

В Україні на початку жовтня в тестовому режимі запустили іпотечну програму «єОселя» –повноцінний запуск планувався в другій половині жовтня, проте є затримка з боку Мінцифри. На першому етапі планується видати близько 1,5 тисячі позик, пише ЕП.

Придбати житло під 3% річних можуть певні категорії громадян, які не мають домівки або хочуть покращити умови життя. Брати участь у проєкті можуть військовослужбовці, правоохоронці, лікарі, освітяни та науковці. Для всіх інших категорій громадян з першого січня 2023 року діятиме ставка 7%.

Стандартний стартовий внесок становитиме 20% від оціночної вартості обраного житла. Термін виплат – від одного до 20 років.

Для кожного регіону встановлені максимальна ціна квадратного метра та загальна вартість житла. Наприклад, у Києві вартість квадратного метра обмежена 46,7 тис. гривень, а максимальна сума кредиту становить 2,45 млн гривень. Для Львова – 39,8 тис. гривень та 2,09 млн гривень, для Одеси – 38,3 тис. гривень та 2,01 млн гривень відповідно.

Надіслати заявку на іпотеку можна через портал «Дія» або мобільний додаток. Система автоматично підтягне необхідну інформацію з реєстрів і направить потрібні документи в банк, з яким і укладатиметься договір. У разі купівлі квартири на вторинному ринку «Дія» автоматично оцінить майно за допомогою сервісу автоматичної оцінки нерухомості. Функцію обіцяють запровадити впродовж року.

За програмою «єОселя» банки кредитуватимуть громадян не власними грішми, а коштами державної Української фінансової житлової компанії.

Наприклад, позичальник звертається до банку для оформлення іпотечного договору на купівлю квартири вартістю 2 млн гривень. Банк передає цю інформацію «Укрфінжитлу», яке переказує 2 млн гривень банку, а той – продавцеві нерухомості. Людина повертатиме цю суму банку, а він переказуватиме її держкомпанії з відсотками. За такої схеми прибуток отримають і банк у вигляді 4% за функції посередника, і держава у вигляді 3%.

Фінансового ресурсу в «Укрфінжитла» зараз достатньо, аби видати 20 тис іпотечних кредитів. У вересні уряд збільшив статутний фонд компанії на 20 млрд гривень.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button