Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Усі фото: U-Cycle / Роман Матерухін

28-33% їздять проїжджою частиною, 28-30% — велосмугами чи велодоріжками, 39-42% — тротуаром. Зазвичай тротуар обирають на дорогах з інтенсивним рухом і широкою пішохідною частиною, це переважно лівий берег. Але там, де облаштовано доріжки чи велосмуги, майже всі велосипедисти їдуть ними.

Про це йдеться в опублікованих зараз результатах підрахунку велосипедистів, який команда U-Cycle проводила у липні.

«На точках підрахунку, де є велосипедна інфраструктура, нею рухаються близько 90% користувачів велотранспорту, тобто майже всі», — зазначає Наталя Князева, координаторка підрахунку велосипедистів і спільноти U-Cycle.

У будні дні велосипедом користується на 25% більше людей, ніж у вихідні: тобто люди використовують велосипед переважно для їзди на роботу чи у справах, а не тільки для для відпочинку. Цю тенденцію U-Cycle вперше зафіксували 2020 року під час карантину.

Шоломом стабільно користується кожен четвертий велосипедист чи велосипедистка. Найчастіше шоломи можна побачити на Пішохідному та Північному мостах.

Частка жінок від загальної кількості велосипедистів становить 13%. При цьому серед користувачів легкого персонального транспорту ця частка вища — 20%. Під час попередніх підрахунків велосипедисток було більше — активісти пояснюють це тим, що з Києва виїхало більше жінок.

Порівняно з 2020 роком, загальна кількість користувачів ЛПТ — електросамокатів, моноколіс — зросла майже вдвічі.

Більшість велосипедистів віддають перевагу звичайному одягу. Спортивне екіпірування вдягають від 10% до 50% велосипедистів, залежно від точки спостереження.

Велосипедистів рахували у суботу та в будній день. Підрахунок, який U-Cycle здійснює вже вісім років, дозволяє зрозуміти динаміку використання велосипеда як транспорту.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button