Болгарія — одна з трьох країн, що оплачують українцям житло на необмежений термін. Але умови можуть погіршитися
Українців переселятимуть до державних баз відпочинку.
Українців переселятимуть до державних баз відпочинку.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Уряд Болгарії збирається переселяти українських біженців з оплачуваних із бюджету готелів до державних баз відпочинку, повідомляє Свободна Европа.
«Причина такого рішення в тому, що це практика Євросоюзу. Лише Болгарія та ще дві держави — Кіпр та Ірландія — надають такий захист на необмежений період часу», — зазначив заступник міністра внутрішніх справ Іван Демерджиев.
Невдовзі після початку російського вторгнення Болгарія почала розселяти українців на узбережжі Чорного моря, де було вдосталь вільних готелів і апартаментів. Власники житла отримували компенсації: по 40 левів (20 євро) добових на людину протягом перших трьох місяців. Зараз компенсація менша — 10 левів на добу.
Та з наближенням курортного сезону, який і так відтермінували на місяць, біженців — 87% з яких є жінками й дітьми, серед них літні люди, люди з хворобами та інвалідністю тощо — почали відселяти до таборів, без інфраструктури та гідних умов. Зокрема, спалахнув скандал, коли журналісти побачили умови проживання українців на базі в Єлхово.
Значна кількість біженців вирішила тоді повернутися до України. Однак зараз, з наближенням зими й на тлі російських обстрілів енергетичної інфраструктури, очікується нова хвиля переселенців.
Термін дії програми надання житла сплив 31 жовтня, і до 15 листопада тих, хто проживає в готелях і не має можливості самостійно винаймати житло, мають переселити до баз відпочинку. Правозахисники з Болгарського Гельсінського комітету непокояться, що зараз повториться історія з Єлхово, повідомляє DW.
Наразі уряд виплатив 523 мільйони левів компенсацій, з яких 200 мільйонів — з держбюджету, а решта — від європейських програм і фондів. При цьому Міністерство туризму, яке керує програмою розселення, завалене скаргами від власників готелів, які не отримали компенсації.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті