Звіт НБУ: Ціни до кінця року злетять на 30%, зарплати впадуть на чверть
Номінальні зарплати в 2022 році знизяться на 12-13%, а в реальному вимірі – на чверть.
Номінальні зарплати в 2022 році знизяться на 12-13%, а в реальному вимірі – на чверть.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 301 днів. За цей час ми опублікували 26341 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Збільшення витрат та дорогі енергоносії залишатимуться вагомими чинниками прискорення інфляції, зокрема продовольчої. У звіті Національного банку України йдеться, шо ціни зростатимуть високими темпами.
Номінальні зарплати в 2022 році знизяться на 12-13%, а в реальному вимірі (тобто з вирахуванням інфляції) – на чверть, враховуючи зниження фінансової стійкості підприємств і значну конкуренцію між претендентами на роботу. У наступному році зарплати зростуть майже на третину і перевищать довоєнний рівень, а 2024 – на 28%.
Безробіття в цьому році складе майже 30%. Відновлення економіки в наступні роки призведе до пожвавлення попиту на робочу силу і зниження рівня безробіття.
2022 року ціни в Україні зростуть на 30%, наступного року – на 21%. У 2024-му зростання цін очікується на рівні 10%. Інфляція сирих продуктів надалі прискорюватиметься та перевищить 50% у наступні два квартали.
За прогнозом НБУ, у наступному році продовольча інфляція стрімко знижуватиметься завдяки відновленню оптимальних технологічних і логістичних зав’язків, надходженню на ринок нових вищих врожаїв, у тому числі з південних областей країни. Насичення продовольчого ринку пропозицією як внутрішнього виробництва, так і за рахунок імпорту дасть змогу стабілізувати продовольчу інфляцію на низьких рівнях – близько 3%.
У звіті йдеться, що збільшення витрат бізнесу, у тому числі на енергоносії, окупація територій, ускладнена логістика та скорочення поголів’я зумовлювали подальше пришвидшення зростання цін на продукти.
Дорогі енергоносії впливали і на вартість виробництва непродовольчих товарів, зокрема будівельних матеріалів та скляних виробів, що в результаті прямо чи опосередковано впливало на загальну інфляцію.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті