Як добре видно пішохода зі світловідбивачами — результати аматорського експерименту
В Уряді стверджують, що одяг зі світловідбивними елементами дозволяє водію побачити пішохода на відстані 130 метрів.
В Уряді стверджують, що одяг зі світловідбивними елементами дозволяє водію побачити пішохода на відстані 130 метрів.
Світловідбивальні жилети не роблять пішохода видимим для водія автівки з відстані 130 метрів, як запевняють в уряді. Такі результати експерименту, який провів киянин Олександр Гречко.
Через масштабні руйнування енергетичної інфраструктури вулиці міст занурилися в темряву, не працюють ліхтарі й світлофори. Поліція стверджує, що кількість пішоходів, що загинули внаслідок ДТП, зросла на 25%. Уряд наполягає на тому, що пішоходи мусять носити світлий одяг і світловідбивальні елементи. У Верховній Раді навіть зареєстрували законопроєкт, який пропонує штрафувати пішоходів за відсутність таких жилетів чи стрічок.
Поліція та МОЗ стверджують, що одяг зі світловідбивачами дозволяє водію автомобіля побачити пішохода на відстані 130 метрів.
Гречко перевірив, чи так це насправді. В експерименті водій автомобіля використовував лише ближнє світло фар — як пояснює киянин, саме так і їздять у місті. Він дійшов таких висновків:
Пішохід у темному одязі:
Пішохід зі світловідбивним браслетом:
Пішохід у світловідбивному жилеті:
Автор експерименту додає, що на відстані 50 метрів можна добре роздивитися людину в повністю білій куртці.
Гречко припускає, що на картинках, які ширяться інтернетом, йдеться радше про рух автомобілів поза містом з увімкненим дальнім світлом.
«Треба нарешті зрозуміти, що без обмеження швидкості автомобілів звинувачувати пішоходів у тому, що вони не носять жилетки і нібито наражають себе на небезпечну ДТП — це дурість», — підсумовує він.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті