Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 278 днів. За цей час ми опублікували 23490 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: wikipedia

З Херсонської області росіяни вивезли 15 тисяч картин. До окупованого Сімферополя прибули чотири вантажівки з награбованим майном, повідомляє «Спротив».

Росіяни вивезли майно з Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка, музей також має філію у Новій Каховці. У постійній експозиції музею іконопис XVII — початку XX століття, українське мистецтво II половини XIX — початку XX століття. Також представлені роботи сучасних митців.

У музеї повідомляли, що з 31 жовтня по третє листопада окупаційна влада завезла в музей три-чотири десятки людей, які виносили твори мистецтва й оргтехніку. Першого листопада завантажили та вивезли в супроводі озброєних автоматами людей у цивільному три фури та шкільний автобус, другого листопада — ще дві фури, третього листопада забирали залишки автобусом уже без збройної охорони.

Раніше окупанти вивозили вантажівками колекцію художнього музею – роботи Айвазовського, Врубеля та інші цінності. Згодом картини з Херсонського музею помітили в окупованому Криму, у художньому музеї Сімферополя. За словами директорки Херсонського музею Аліни Доценко, деякі співробітники закладу виявилися колаборантами, які здали колекцію росіянами та допомагали вивезти з Херсону.

11 листопада в управлінні розвідки заявили, що Херсон під контролем ЗСУ. В російській окупації місто перебувало вісім місяців.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button