Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 23640 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/julia.marhel

В Україні спростили реєстрацію волонтерів, які збирають кошти і закуповують обладнання для ЗСУ. Законопроєкт 8076 Верховна Рада ухвалила 16 листопада.

Гроші збирають на особисті банківські картки, й для того, аби ці збори не оподатковувалися, збирачі мають зареєструватися в Реєстрі волонтерів. Для цього необхідно було взяти довідку з банку, занести її в податкову, написати заяву, надати копії документів тощо.

Новий законопроєкт спрощує процедуру потрапляння в Реєстр, дозволяючи реєструватися в Дії. Як пояснює депутат Роман Грищук, зараз прибрали довідку з банку, через яку унеможливлювалось подання онлайн, а також копії ідентифікаційного коду, який і так є в податкової.

«До кінця року раджу всім зареєструватись у Реєстрі волонтерів для того, щоб звільнити від оподаткування зібрані і витрачені на ЗСУ кошти. Зробити це можна в територіальному відділі податкової служби», — зазначає Грищук.

Він наголошує, що впроваджувані зміни не змушують волонтерів реєструватися — ця вимога була й раніше, а Реєстр діяв з 2015 року. Ухвалений проєкт лише спрощує цю процедуру.

Ще один законопроєкт, ухвалений Верховною Радою, передбачає звільнення волонтерів від оподаткування на весь рік — з 24 лютого і до моменту реєстрації, а не лише щодо сум, зібраних з моменту реєстрації.

Точну дату, коли запрацює спрощена реєстрація, поки не називають — документ ще має підписати президент, а потім можливість реєстрації запроваджуватимуть розробники Дії.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button