Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото з соцмереж

У центрі Києва продовжують будівництво церкви московського патріархату. Будівництво є начебто відновленням Свято-Троїцького храму, однак у російському стилі, пише Микола Томенко.

Він уточнив, що саме на підставі архівних документів та під приводом відновлення старого храму у 2002 році церковники домоглися рішення виконкому Київради та розпорядження КМДА про передачу ділянки під будівництво.

У документі вказано, що допускається нове будівництво зі збереженням основних прийомів, характерних для історичної забудови та традиційного історичного середовища пам’яток. Ппри цьому регламентуються висота, масштаб нового будівництва, застосування будівельних матеріалів та їхній характер, оздоблення фасадів будівель чи споруд, їхня пластика, кольорове рішення, характер покрівель та інші архітектурно-мистецькі рішення, а також благоустрій та озеленення території.

Троїцька церква була збудована у 1856-1859 роках за проєктом архітектора Павла Спарро. У 1962 році радянська влада під приводом реконструкції Великої Васильківської вулиці вирішила її знести. У 2011 році Київрада прийняла рішення про передачу ділянки площею в 0,38 га на розі між вулицями Шота Руставелі і Жилянської на користь громади Української Православної церкви під зведення зруйнованої будівлі.

У 2015 році розпочалося будівництво. На сайті Свято-Троїцького храму запевняють, що будівництво на Жилянській, 4 – це історична відбудова церкви, яка 300 років тому існувала неподалік Софійського монастиря. У 1858 році будівлю начебто перенесли на рік вулиць Жилянської та Васильківської. І навіть подають світлину древнього храму, але архівні фото та сучасний вигляд не співпадають.

УПЦ МП досі продовжує будівельні та оздоблювальні роботи, а в умовах воєнного стану проводить заняття для школярів. «Чи застосовують кремлівські методички під час викладання громадянам України – не уточнюють», пише Томенко.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button