Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 284 днів. За цей час ми опублікували 23536 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Марина Кудерчук. Фото з фейсбук-сторінки

Українська кіноспільнота вимагає відправити у відставку голову Держкіно Марину Кудерчук та її заступників. Про це йдеться у зверненні до президента й уряду від Спілки кінематографістів, Спілки кінокритиків та Гільдії режисерів.

Керівництву Держкіно закидають перешкоджання участі фільмів на міжнародних кінофестивалях, створенні перепон для іноземних кінематографістів, які приїздять знімати в Україні, та кризу з Довженко-Центром.

Так, Держкіно вимагає від творців нових стрічок «Бачення метелика» та «ШТТЛ» повністю повернути отримані від держави гроші — бо, мовляв, без дозволу брали участь у Каннському та Римському фестивалях.

Раніше Держкіно відмовилося відшкодовувати кошти виробнику французького бойовика «Останній найманець» з Жан-Клодом ван Даммом за системою кеш-рібейтів — повернення частини витрат під час виробництва фільмів на території України.

Читайте про це: Netflix зібрала 393 дозволи, щоб провести зйомки кіно в Україні

Загалом Держкіно системно затягує підписання документів для виробництва фільмів, вимагаючи скорочувати і видаляти статті витрат, нарікають кінематографісти.

При цьому минулорічний аудит самого Держкіно вказав на неефективне використання коштів і порушення законодавства. 

Кадр з українсько-французької драми «ШТТЛ» про кохання в єврейському штетлі на Львівщині під час Другої світової війни

У зверненні згадується й ситуація з Довженко-Центром, який Держкіно вирішило розділити на три окремі інституції, а потім звільнило директорку, призначивши іншу людину. Підписанти вимагають скасувати наказ про «реорганізацію» Довженко-Центру, відновити на посаді його директорку Олену Гончарук, а також надати Центру статус Національного фонду фільмів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button