Вінничанин встановив власну гідроелектростанцію
Майстер попіклувався, щоб станція не перекривала всю течію річки — аби не завдати шкоди фауні та флорі.
Майстер попіклувався, щоб станція не перекривала всю течію річки — аби не завдати шкоди фауні та флорі.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24973 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Через обстріли Росією української інфраструктури житель Вінниці Іван Верещак сконструював власну гідроелектростанцію, повідомляє Вінниця.info.
МініГЕС встановив на річці Вінничка біля багатоповерхівки, в якій живе. Найперше виміряв швидкість течії, щоб упевнитися, що річка підійде для виробництва енергії.
«Коли я і моя сім’я поселилися в цей будинок біля річки Вінничка, у мене відразу виникла думка, що її можна використати, щоб отримати звідси трішки електроенергії, — розповідає Верещак. — Моє хобі — робити електричні механізми. Здобув вищу технічну освіту».
Майстер попіклувався, щоб станція не перекривала всю течію річки — аби не завдати шкоди фауні та флорі.
Механізм зроблено з простих підручних деталей, які збирав протягом багатьох років. Наприклад, ковші зроблено з балонів для фреону. Кронштейни — зі старих стійок для полиць, які викидали з місцевого супермаркету.
На створення установки вінничанин витратив п’ять місяців і близько 10 тисяч гривень. Залишилося купити генератор і перетворювач напруги.
Майстер вважає, що ГЕС зможе виробляти 150–300 Вт електроенергії. Енергія поступатиме на акумулятор, встановлений у гаражі, а звідти — у бомбосховище в багатоповерхівці.
Електроенергію можна буде накопичувати в автомобільних чи інших акумуляторах. У критичний момент, в разі повного блекауту, його сім’я та сусіди зможуть використати цю електрику для освітлення та заряджання телефонів та побутових пристроїв.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті