Українська мова стала найбільшим трендом року в Duolingo
Понад 1,3 мільйона людей в усьому світі почали вивчати українську на знак солідарності.
Понад 1,3 мільйона людей в усьому світі почали вивчати українську на знак солідарності.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Цьогоріч українська мова продемонструвала найстрімкіше зростання популярності на онлайн-платформі для вивчення мов Duolingo.
«Найбільшим трендом 2022 року став глобальний стрибок у кількості людей, що вивчають українську, — йдеться у щорічному звіті Duolingo. — Після того, як Росія вторглася в Україну в лютому, понад 1,3 мільйона людей в усьому світі почали вивчати українську на знак солідарності».
Пік інтересу до української припав на кінець березня та лишався стабільно високим до кінця року. При цьому різке зростання зацікавленості в мові спостерігалося не лише в географічно близьких до України країнах, але і в Аргентині, Японії, В’єтнамі.
Значний приріст показали країни, що прийняли найбільше українських біженців, — наприклад, у Німеччині кількість тих, хто вивчає українську, зросла на 1651% порівняно з минулим роком.
Якщо торік серед німецьких користувачів українська за популярністю була 36-ю з 40 доступних у застосунку Duolingo мов, то зараз вона входить у топ-15. Аналогічно, у Великій Британії українська піднялася з 37-го на 17-те місце, у США — з 36-го на 22-е.
Українці, зі свого боку, так само активно взялися за вивчення мов країн, де вони оселилися. Так, у Німеччині німецька мова стала другою за популярністю. Також за рік кількість українців, які вирішили пройти отримати сертифікат на знання англійської мови (Duolingo English Test), зросла на 4000%.
У Duolingo зазначають, що мова була однією з тем, які відрізняли висвітлення війни Росії в Україні в медіа на тлі інших гуманітарних та політичних криз. Наприклад, активно обговорювалося, чим українська відрізняється від російської.
«Причина різкого зростання популярності української, ймовірно, також пов’язана з уявленнями людей про саму мову: хоча українська використовує кирилицю, учні, можливо, помітили її схожість з англійською та іншими європейськими мовами», — додає Duolingo.
Звіт Duolingo використовує дані з понад 500 мільйонів акаунтів користувачів застосунку.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті