Льодовики Гренландії тануть у 100 разів швидше, ніж прогнозували раніше
Дослідники провели нові вимірювання швидкості танення льодовиків.
Дослідники провели нові вимірювання швидкості танення льодовиків.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 299 днів. За цей час ми опублікували 26324 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Льодовики Гренландії тануть у 100 разів швидше, ніж це передбачалося попередніми прогнозами. Про це повідомляє Space, посилаючись на нові дослідження.
За словами Кірстін Шульц, вченої з Інституту Одена Техаського університету в Остіні, провідної авторки дослідження, раніше для моделювання танення льодовиків у Гренландії бралися моделі швидкості танення антарктичних льодовиків. Це пояснювалося з тим, що до країв гренландських льодовиків важко наблизитися, оскільки вони розташовані на кінцях фйордів та оточені скелями.
Дослідники використали роботизовані човни, щоб наблизитися до крижаних скель і провести вимірювання. Це було зроблено на льодовику Леконт на Алясці, а також на гренландському Кангерлуссууп Сермія. Вимірювання свідчать про те, що антарктичні моделі значно недооцінюють танення арктичних льодовиків. Леконт, наприклад, зникає у 100 разів швидше, ніж передбачали моделі.
Вчені зазначають, що суміш холодної прісної води з льодовиків і теплішої морської води стимулює циркуляцію океану поблизу льодовиків і далі від узбережжя, що призводить до масштабних наслідків від танення.
Раніше вчені NASA за допомогою двох космічних супутників задокументували втрату ваги Гренландією через танення льоду. Зокрема, з 2000-х років Гренландія втратила п’ять трильйонів тонн ваги. Дослідження показує не тільки, що крига тане там, де зустрічається з океаном, але й те, що цей процес відбувається все швидше. 15-17 липня Гренландія під час аномально високої температури втрачала шість мільярдів тонн води на день.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті