У Харкові рятують розпис «Апофеоз Аполлона» з обстріляної росіянами пам’ятки архітектури (фото)
Неоренесансний маєток спроєктував знаковий для Харкова архітектор Олексій Бекетов.
Неоренесансний маєток спроєктував знаковий для Харкова архітектор Олексій Бекетов.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Харкові розпочалася консервація архітектурної пам’ятки — будівлі Обласного шкірвендиспансеру, в яку влучив російський снаряд.
Неоренесансний маєток купця Соколова на вулиці вулиці Благовіщенській, 17 було збудовано 1889 року за проєктом знакового для Харкова архітектора Олексія Бекетова.
14 березня дах зруйнувала пожежа, що виникла внаслідок вибуху під час попадання російського снаряда. Під час гасіння вогню постраждала стеля актової зали на другому поверсі, де розміщувалася родзинка маєтку — розпис плафону «Апофеоз Аполлона» роботи українського живописця Миколи Уварова.
Протягом літа й осени Фонд родини Алчевських-Бекетових шукав спонсорів для консервації пошкодженої будівлі. Оскільки Харків продовжувати обстрілювати, не кожен погоджувався фінансувати ці роботи.
Та зрештою п’ять фондів надали 76 тисяч євро на проєкт «Врятувати Аполлона». Серед них — ALIPH Foundation, Фонд громади Харкова «Толока», Partnerschaftsverein Charkiw-Nürnberg, «Палст» і Мальтійська служби допомоги.
Першим етапом проєкту стала консервація фрагменту стелі «Апофеоз Аполлона». Після гасіння пожежі полотно певний час лежало на підлозі, й волога його пошкодила. Зараз воно зберігається у Харківському художньому музеї.
Зараз будівлю накривають тимчасовим дахом. Наступний крок – закриття вікон першого та цокольного поверхів. Планують завершити ці роботи до лютого 2023 року. Захищена будівля зможе дочекатися повноцінної реставрації.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті