У Чехії та Польщі змінять умови проживання для українців
У Польщі з березня змінюють правила перебування та отримання допомоги.
У Польщі з березня змінюють правила перебування та отримання допомоги.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Українським біженцям у Польщі з першого березня змінюють правила перебування та отримання допомоги. Також у Чехії планують змінити умови для українців, зокрема, безкоштовне проживання у готелях, гуртожитках та пансіонатах пропонують обмежити п’ятьма місяцями.
Тепер статус тимчасового захисту у Польщі – PESEL UKR – українські біженці отримуватимуть обов’язково. На реєстрацію буде відводитися 30 днів замість 90.
Статус PESEL UKR автоматично скасовуватимуть при виїзді з Польщі на термін понад 30 днів. Відповідно, втрачатимуться і всі пільги. Номер PESEL UKR можна буде відновити, якщо українець знову шукатиме прихистку від війни в Польщі.
Крім того, із першого березня біженці зможуть проживати у таборах, гуртожитках, пансіонатах і подібних закладах розміщення безкоштовно перші 120 днів з дати прибуття. Тепер треба буде платити за себе після чотирьох місяців проживання у колективному житлі: із березня – 50% вартості (не більше 40 злотих на добу); із травня – 75% вартості за умови проживання понад 180 днів (не більше 60 злотих на добу). Від оплати звільнять осіб із інвалідністю, пенсіонерів і тих, хто потребує допомоги сторонньої особи, вагітних, осіб, які виховують дітей віком до 12 місяців або трьох і більше дітей.
Українські біженці зможуть оформити електронну посвідку на проживання у застосунку Diia.pl (mObywatel — для українців), що дозволить багаторазово перетинати кордон Польщі із закордонним паспортом без потреби оформлювати візу. А з першого квітня біженці зможуть подавати документи на отримання посвідки на тимчасове проживання – карти побиту.
У Чехії готують чергові поправки до закону про прийом українців Lex Ukrajina, зокрема, пропонують запровадити зміни щодо термінів проживання із квітня 2023 року.
Українці, які отримали тимчасовий захист в країні, зможуть безкоштовно жити у екстреному житлі для біженців – максимум 150 днів. Якщо біженець відмовиться від запропонованого житла або залишить його більше ніж на п’ять днів, це вважатиметься вичерпанням максимального терміну перебування.
У такий спосіб планують звільнити місця для інших малозабезпечених людей і мотивувати біженців працювати. Держава оплачуватиме проживання для батьків з дітьми до чотирьох років, людей старше 65 років та людей з інвалідністю.
Крім того, урядовці пропонують новий вид допомоги при самостійному проживанні в квартирі. Надбавку платитимуть не лише приватним орендодавцям, але й компаніям чи організаціям.
Читайте також: В Єврокомісії вважають, що українські біженці поїдуть додому не одразу
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті