Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Miguel/unsplash

Київ наразі отримує 60% необхідної електрики, з них 40% йде на критичну інфраструктуру. Про це повідомили в компанії Yasno.

Під час січневих холодів та зимового короткого світлового дня, ситуація з енергопостачанням — складна. Енергетики пояснили, що «погода робить так, що люди більше користуються електроприладами, дістають обігрівачі – це надто навантажує систему та збільшує дефіцит».

Другим чинником, який збільшив дефіцит електрики, став ремонт об’єктів, які її виробляють. У компанії зазначили, що «без ремонтів вони вийдуть із ладу, і приведення їх до тями буде складним і дуже довгим».

Нестачу генерації зараз намагаються балансувати за допомогою ГЕС. Зараз саме вночі почали відключати світло, бо ресурс гідроелектростанцій є вичерпним, вони не можуть працювати 24/7. Саме в нічні години ГЕС набираються.

Крім того, через стан мереж і генерації зараз на Київ дають приблизно 60% необхідних об’ємів. З цього доступного об’єму 40% йде на об’єкти критичної інфраструктури, залишок розподіляють серед населення. «Тож виходить, що споживання зараз є дуже нерівномірним протягом доби, обсяги дефіциту коливаються. В обідній час електроенергії вистачає у межах сірих зон графіків, а ввечері, коли всі приходять додому, споживання виходить за обмеження і сірі зони відключаються повністю», – розповіли в Yasno.

Вже дві доби поспіль в Україні запроваджуються ліміти споживання на всі години у всіх областях. У багатьох регіонах оператори, згідно з графіками, гарантують подачу електроенергії по 6-8 годин на добу, решта часу залежить від поточної ситуації, зокрема в Києві.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button