Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 283 днів. За цей час ми опублікували 23536 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Храм-МАФ, незаконно споруджений УПЦ МП на території Історичного музею, має бути демонтовано, йдеться у заяві Міністерства культури.

Історичний музей з 2020 року в суді домагається знесення каплиці, Мінкульт виступає як третя сторона. Наступне засідання призначено на 18 січня — Мінкульт сподівається, що воно буде вирішальним, тим паче, що вже завершено судову земельно-технічну експертизу. Зокрема зараз міністерство готує пояснення до суду на підтримку музею.

Самовільне захоплення ділянки почалося 2008 року. Спочатку «храм» мав вигляд трьох сполучених між собою кіосків. Зараз тут вже капітальна споруда, що має назву Десятинний Храм Пресвятої Богородиці.

Самобуд розташовано на території дитинця стародавнього Києва. Зокрема, поряд з каплицею-МАФом — фундаменти Десятинної церкви Х століття.

У 2012 році Шевченківський суд визнав право власності релігійної громади на встановлені кіоски площею 60 квадратних метрів. На основі цього рішення церква зареєструвала права власності вже на цегляну каплицю площею понад 133 метри.

Настоятель споруди — єпископ УПЦ МП Гедеон (Юрій Харон), який має три громадянства — України, Росії та США. Позбавити його українського громадянства свого часу не дозволив скандальний Окружний адмінсуд, нещодавно ліквідований.

Читайте також: Намісник «Десятинного монастиря» погрожував директорці Історичного музею родовим прокляттям

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button