На виставці в Києві показують реконструкції костюмів українського бароко (фото)
Майстри спиралися на тенденції моди козацької старшини другої половини XVIII століття.
Майстри спиралися на тенденції моди козацької старшини другої половини XVIII століття.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У будинку Хлібні на території Софії Київської відкрилася виставка з репліками костюмів епохи українського бароко.
Реконструкції створили студенти та викладачі Київського національного університету технологій та дизайну. Майстри спиралися на тенденції моди козацької старшини другої половини XVIII століття.
Спершу костюми планували експонувати у лютому минулого року на міжнародній виставці у Дубаї, але через війну програму змінили. Тож вирішили організувати виставку «Костюмотека. Українське бароко», яка проходитиме впродовж січня та лютого.
У період формування барокового стилю в Україні з кінця XVII та до кінця XVIII століття на костюм впливали політичні, економічні та культурні зв’язки з Польщею, Османською імперією, Кримським ханством, Москвою. Українське чоловіче і жіноче вбрання зазнало одночасного впливу Заходу і Сходу.
До барокових реплік на виставці додали ескізи та зразки трикотажних костюмів 1980-х та 1990-х років, створених модельєрами Будинку моделей «Хрещатик».
Тодішні дизайнери використовували форми старовинних головних уборів, геометричну орнаментику вишивок і плахт, гаптований квітковий декор святкових кунтушів та характерні особливості крою.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті