Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 23639 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: twitter.com/mpilc

У Варшаві добігає кінця будівництво Музею сучасного мистецтва за проєктом американського архітектора Томаса Пфайфера. Біла бетонна будівля, що своєю простою геометрією відсилає до модернізму, викликала різні реакції в містян.

Візуалізація зі сторінки facebook.com/MuzeumSztukiNowoczesnej

Нову будівлю Музею вирішили розташувати в самому центрі — на вулиці Маршалковській з боку площі Дефіляд, поряд зі сталінським палацом культури. Будівельні роботи почалися у 2019 році.

Візуалізація: thomasphifer.com

Споруда має шість рівнів — чотири надземних та два підземних. Зокрема, під землею запроєктовано кінотеатр на 150 місць та лекційні аудиторії. Фасади надземної частини мають обмаль вікон, і світло переважно потрапляє крізь дах. Всередині інтер’єр вирізняє монументальна система сходів.

Інтер’єр у процесі будівельних робіт. Фото: facebook.com/MuzeumSztukiNowoczesnej

У перспективі поряд мають звести ще будівлю театру з фасадом із темної сталі. Між двома спорудами буде облаштовано громадський простір. Загалом цей проєкт — це частина концепції оновлення центру Варшави, про яку «Хмарочос» писав раніше.

Візуалізація: thomasphifer.com

Пфайфер вважає, що новий Музей сучасного мистецтва створюватиме візуальні зв’язки з модерністською спадщиною столиці Польщі.

Частина містян із такою думкою не згодна. Підбірку критичних коментарів як від публічних персон, так і звичайних дописувачів соцмереж публікує портал i.pl:

  • «Не думав, що ця частина міста може стати ще потворнішою…»,
  • «Схоже на бункер…»,
  • «Пихата корпоративна архітектура, яка жодним чином не суголосить вулиці Маршалковській, площі Дефілади чи Палацу культури»,
  • «Чесно кажучи, до сьогоднішнього дня я був впевнений, що це бараки для робітників, які будують музей сучасного мистецтва, а не сам музей…»

А ось деякі з мемів, на які можна натрапити у твіттері:

twitter.com/MarylNarodowicz
twitter.com/GenKiszczak

Інші ж вихваляють проєкт і захоплюються «рафінованим мінімалізмом» форм.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button