Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Візуалізація: Zim Cybercity

Зімбабвійскі політики та мільярдери вирішили збудувати нове місто поряд зі столицею Хараре — «Кібермісто», де житимуть багаті, повідомляє Bloomberg.

Там, де зараз розташоване село Маунт-Хемпден, в кількох кілометрах від столиці, збираються звести будівлю парламенту, головний офіс центробанку, суди, аукціони, біржу, президентський палац і розкішні вілли.

Економіка міста базуватиметься на блокчейн-технологіях. Планується також збудувати сонячну електростанцію, доволі важливий об’єкт у країні, де зараз 19-годинні відключення світла.

Візуалізація: Zim Cybercity

Головний інвестор — мільярдер індійського походження Шахі Ул Малк, який готовий вкласти у проєкт 500 мільйонів доларів. Він вважає, що нове місто нагадуватиме Дубаї, де він зараз живе, і що його будівництво обійдеться у 60 мільярдів.

У проєкті також зацікавлені китайці. Вони вже оплатили спорудження нової будівлі парламенту в Маунт-Хемпдені — це був подарунок вартістю 140 мільйонів доларів. Будівлю офіційно відкрили наприкінці листопада 2022 року.

Хараре ще два десятиліття тому було доглянутим містом, але зараз разюче занепало: воно стихійно розрозлося вшир, сміття рідко прибирається, дороги у вибоїнах, електрику вимикають на більшу частину доби, у багатьох районах з кранів тече смердюча вода, комерційні площі заповнені лише на 40%, а центр наповнений вуличними торговцями.

Читайте також: 10 футуристичних міст-(анти)утопій, які планують будувати у світі

У 2005 році влада провела «операцію Мурабатсвіна», що перекладається приблизно як «прибирання сміття», просто знісши стихійні хижі бідняків і торговельні точки за допомогою будівельної техніки. 2,4 мільйона людей втратили домівки.

Загалом Зімбабве переживає серйозну економічну кризу, річна інфляція сягає 244%, а проценти за кредитами — найвищі у світі.

Також на цю тему: Чому утопічні «міста під ключ» не функціонують, як задумувалося?

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button