Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Nick Grapsy

У Національному університеті «Києво-Могилянська академія» заборонили вживати російську мову. Про це повідомив голова наглядової ради вишу Геннадій Зубко.

В академії заборонили викладачам, студентам та адміністративному персоналу спілкуватися між собою «мовою окупантів».

За словами Зубка, ця норма прописана у нових Правилах внутрішнього розпорядку НаУКМА, які 27 січня затвердили на 40 сесії Академічної конференції університету. Зокрема в документі викладені норми щодо дистанційного навчання та його цифрових форматів, гнучких форм робочих графіків, обліку робочого часу тощо.

Президент НаУКМА Сергій Квіт у коментарі ВВС News Україна розповів, що жодних покарань за вживання російської не буде і ніхто не буде спеціально відстежувати мову спілкування людей між собою.

«Це питання не покарання, а культурних змін. Сенс не в покаранні, а в тому, щоб змінювати нашу внутрішню корпоративну культуру. Ніхто не буде підслуховувати студентів, але внутрішня громадська думка буде такою, що це буде сприяти тому, щоб “Могилянка” повністю була україномовним університетом» – зазначив Квіт.

При цьому у виші відділили норму про заборону російської від освітнього процесу та наукових досліджень. Тобто, якщо є потреба у використанні унікальних російськомовних наукових джерел у роботах, їх можна використовувати.

У статті 10 Конституції записано, що в Україні «гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України». Тому, як каже Квіт, за використання у спілкуванні російської студентів не каратимуть.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button