Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/EnergyCommitteeUA

В Україні запустили першу малу електростанцію для муніципалітету, повідомляє комітет Верховної Ради з питань енергетики.

Створення мережі з сотень малих електростанцій допоможе енергосистемі диверсифікувати генерацію й убезпечити енергетичні об’єкти від масштабних пошкоджень, пояснюють у комітеті.

Першою такою станцією стала газопоршнева електростанція в Ірпені потужністю 1 МВт. Її подарували місту австрійська компанія INNIO, Jenbacher та «КТС Інжиніринг». Станцію привезли з Австрії вже готовою та ввели в експлуатацію протягом кількох днів — для цього потрібно було лише підготувати бетонний фундамент та підвести газові та електричні мережі.

Від цієї малої електростанції працюватиме котельня, яка постачає тепло 70% мешканців Ірпеня. Також під’єднають школи, лікарню та міськраду. 

Фото: facebook.com/EnergyCommitteeUA

Контейнерна електростанція використовує природний газ, що зменшує вартість виробленого кіловату в порівнянні з дизельним паливом.

«Ця установка, в порівнянні з дизельним генератором, являє собою постійне, а не резервне джерело живлення, та спроектована для роботи у безперервному режимі протягом усього строку експлуатації», — зазначає голова Комітету Андрій Герус.

В Україні планують встановити 100 малих електростанцій, які дозволять заживити найкритичніші об’єкти.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button