Перейменування Повітрофлотського проспекту: кияни підписують петицію за стару назву
Повітрофлотський проспект виступає наріжним елементом «авіаційного» топонімічного комплексу Солом'янки, вважає краєзнавець.
Повітрофлотський проспект виступає наріжним елементом «авіаційного» топонімічного комплексу Солом'янки, вважає краєзнавець.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 302 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Київський краєзнавець Антон Короб зареєстрував петицію з проханням не перейменовувати Повітрофлотський проспект.
Київ наразі веде перед за темпами зміни топонімів. Наприкінці січня Київрада анонсувала перейменування ще 27 об’єктів, серед яких Повітрофлотський проспект і Повітрофлотська вулиця в Солом’янському районі.
Незабаром також з’явилося звернення від кількох діячів, серед яких ексміністр закордонних справ Володимир Огризко, ексректор Києво-Могилянської академії Сергій Квіт і правозахисник Йосип Зісельс, які вимагають перейменувати Повітрофлотський на проспект Європейського Союзу.
«Свою назву він отримав “в ознаменование развития и укрепления Красного воздушного флота”. Правонаступники цього “флота” нині обстрілюють Київ», — аргументують автори листа.
З такою інтерпретацією не згоден Антон Короб. Він наполягає, що в рішенні 1963 року про теперішню назву проспекту немає жодних згадок про якийсь «червоний повітряний флот».
Для пересічних киян, вважає він, ця назва є передусім нагадуванням про розвиток авіаційної науки, авіації та авіабудування у Києві.
Повітрофлотський проспект виступає наріжним елементом «авіаційного» топонімічного комплексу Солом’янки. Так, проспект сполучає аеропорт «Київ» і Музей авіації. До проспекту прилучається селище Авіаторів. Назви низки вулиць обабіч проспекту вшановують авіаконструктора Антонова та Левка Мацієвича, першого авіатора українського походження.
Те саме стосується і Повітрофлотської вулиці в Жулянах, історія яких пов’язана з аеропортом та авіацією, вважає Короб.
За його словами, проти перейменування виступає низка мешканців Солом’янського району, випускників та студентів КПІ та НАУ, шанувальників історії Києва. Петицію наразі підписали понад 530 осіб.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті