Сьогодні набрала чинності заборона завозити нафтопродукти з РФ до Євросоюзу
Через ембарго Кремль недорахується близько одного трильйона доларів експортних доходів до 2030 року.
Через ембарго Кремль недорахується близько одного трильйона доларів експортних доходів до 2030 року.
У неділю, п’ятого лютого, Захід ввів практично повне ембарго на російський нафтовий експорт. Ембарго не зачіпає постачань РФ в треті країни, тому воно не призведе до різкого падіння російського експорту та стрибка цін на нафту, але обмежить ціну російської сировини та надходження в бюджет, пише ВВС Україна.
За оцінками IEA, через ембарго Кремль недорахується близько одного трильйона доларів експортних доходів до 2030 року, а частка країни-агресора на світовому енергетичному ринку скоротиться до 13% з 20%. Втрачені для Кремля ринки займуть США та країни Близького Сходу.
США, Велика Британія та союзники ще минулої весни оголосили про відмову від російської нафти. Водночас країни Євросоюзу лише в травні домовилися ввести ембарго з двома відстрочками, щоб не підірвати економіку. П’ятого грудня ЄС відмовився від закупівель нафти, а з п’ятого лютого перестав купувати нафтопродукти.
З нафтового ембарго зробили виключення для постачань по трубопроводу Дружба – ЄС, заборонив лише морський імпорт. Але головне виключення стосується стелі цін. Вона потрібна для послаблення санкцій, щоб не допустити обвалу російського експорту, сплеску світових цін на нафту та поглиблення інфляції. Стеля ж скасовує це обмеження для сировини і продуктів, які Росія продає в треті країни дешевше за обумовлену ціну.
Захід домовився переглядати стелю раз на два місяці та встановлювати на 5% нижче нинішньої ринкової ціни. Проте США вмовили союзників відкласти це до середини березня, щоб подивитися, чим обернеться нафтопродуктове ембарго.
Гранична ціна на рівні 45 доларів за барель встановлена на нафтопродукти, що торгуються зі знижкою до сирої нафти. До цієї категорії належить, приміром, мазут. Друга гранична ціна – на рівні 100 доларів за барель – стосується нафтопродуктів високої переробки, що торгуються з премією до сирої нафти. До цієї групи належать бензин і дизельне пальне, уточнює DW.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті