Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 126 днів. За цей час ми опублікували 25025 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Виставка знищеної російської техніки на Хрещатику. Фото: Хмарочос

В Україні майже за рік повномасштабного вторгнення накопичилося приблизно 250 тисяч тонн брухту від російської техніки. Про це в інтерв’ю виданню «Мінпром» повідомив президент Української асоціації вторинних металів Володимир Бублей.

За його словами, знищені три тисячі танків – це приблизно 120 тисяч тонн брухту. Загальний обсяг знищеної російської техніки, яка ще іржавіє на українських полях, оцінюють приблизно у 250 тисяч тонн.

За законом, уся знищена російська техніка вважається власністю України, тому її не мають права приймати на перероблення без відповідних дозвільних документів від Міністерства оборони. Загалом асоціація прогнозує близько 900-950 тисяч тонн брухту від російської техніки.

«Якщо ми прогнозуємо виплавку сталі на рівні 6 млн тонн, то заготівля становитиме близько 900-950 тисяч тонн. Традиційно основний наш споживач – все ж таки внутрішній ринок. Призупинили закупівлю Інтерпайп чи Каметсталь – і всі сидять, чекають, коли можна буде туди щось продавати. Тому такий прогноз збору брухту – він реалістичний», – підсумував Бублей.

Хмарочос писав, що сума збитків довкіллю України від російської агресії перевищила 46 мільярдів доларів.

Читайте також: «Після війни довкілля відновиться за століття». Що роблять Мінекології, активісти та ДСНС для збереження української природи

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button