Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Після того, як лідери урядів, бізнесу та громадянського суспільства зібрались на першу за три роки зимову зустріч у Давосі, настав час розмірковувати та робити висновки.

Девізом цьогорічної зустрічі в рамках Всесвітнього економічного форуму було «Співпраця у фрагментованому світі». Через надмірну кількість тривалих криз, головною метою WEF було звернути увагу на поточний стан, у якому перебуває світ, та закликати до сміливих колективних дій. Природно, що Україна опинилася в центрі багатьох дискусій.

Перша леді України Олена Зеленська виступила зі спеціальною промовою на WEF, закликавши світову спільноту, їхніх лідерів і провідні корпорації визнати, що війна Росії проти України глибоко пов’язана з іншими глобальними проблемами, такими як кліматична та енергетична кризи чи нестача продовольства. Перша леді закликала до єдності та міжнародної підтримки, представивши Українську формулу миру.

В той час Президент України Володимир Зеленський виступив зі спеціальним зверненням у режимі відеоконференції. Він запропонував світовій спільноті, доповнити перелік закликів до рішучих, ефективних і спільних дій однією важливою складовою – закликом до швидкості прийняття рішень, аби встигнути за всіма кризами, які зараз розгортаються в світі (в контексті глобальної безпеки, продовольчої кризи, проблеми з навколишнім середовищем, енергетичної кризи).

Президент України зазначив, що трагедії і тиранія випереджають життя і демократію. Пан Зеленський закликав світову спільноту припинити коливатися: «Коли зло прагне помсти, світу потрібна рішучість і швидкість».

Відповідно до заклику Президента Зеленського до чітких і швидких дій українські урядовці, дипломати, представники бізнесу та громадянського суспільства знову доклали непохитних зусиль, щоб запити з боку України були почуті, й Україна отримала необхідну підтримку від світової спільноти. На додаток до основної програми WEF та супутніх заходів, Український Дім у Давосі та Проєкт Ukraine is You надали потужні платформи для підвищення обізнаності та зосередження уваги на найактуальніших питаннях.

Серед основних меседжів був заклик підтримати українську Формулу миру, надати військову підтримку та створити міжнародні механізми забезпечення відповідальності Росії за скоєні злочини та подальшої компенсації завданих збитків. Також звернули увагу на необхідність інвестувати в Україну та відбудовувати її у найбільш сталий та інклюзивний спосіб. Враховуючи війну, що триває, серйозні атаки на енергетичну інфраструктуру та очікування, зо вони стануть більш інтенсивними, було враховано постійну потребу в гуманітарній підтримці.

Усі перераховані заклики мають спільні елементи: (1) домовленість про те, що російська війна проти України має глобальний вплив, а також переваги припинення цієї війни; (2) потреба в постійній підтримці для вирішення нагальних проблем, як вони є, і, в той же час, (3) чіткий план заходів, необхідних для ефективного, стійкого та швидкого відновлення.


Як співзасновниця асоціації «United For Ukraine», я надзвичайно вдячна, що наша команда мала можливість поїхати до Давосу та представити свій внесок у майбутнє України разом із багатьма іншими організаціями громадянського суспільства. United For Ukraine – це некомерційна організація, створена в перші дні після повномасштабного вторгнення Росії в Україну з основною метою надання швидкої та якісної екстреної допомоги переселенцям. Понад це, UFU збирала кошти для гуманітарної допомоги в Україні та за її межами та почала рано планувати свою роль у спільних зусиллях щодо сталого відновлення України.

Сьогодні UFU базується на двох основних стовпах: (1) Платформа UFU та (2) Економічне відновлення UFU:

1)Менш ніж за рік Платформа UFU стала потужним технологічним майданчиком, що надає важливу інформацію та послуги для вимушено переміщених осіб в 40 країнах світу. Завдяки сильним партнерам по співпраці UFU змогла надати якісні рішення та розвиває партнерство та послуги, щоб відповідати актуальним запитам користувачів.

2)Економічне відновлення UFU прагне надати фінансову та освітню підтримку для сталого відновлення України. Проаналізувавши різноманітні проєкти та ініціативи, ми вирішили опиратися на підприємницьку ДНК країни, аби дозволити окремим особам, підприємцям і малому бізнесу в Україні ініціювати чи розширювати свої бізнеси, щоб максимізувати вплив у своїх громадах і сприяти сталому відновленню української економіки. Після співпраці з Nobel Women Initiative, спільної подорожі до Польщі та України та виходу документального фільму «О, сестро» про роль українських жінок у цій війні, ми запустили наш перший проєкт стосовно відновлення, який називається «Жінки ведуть». Він має має на меті розширити права і можливості жінок і надати фінансування жінкам-підприємцям та ініціативам, очолюваним жінками.

UFU швидко досяг такого результату завдяки співпраці з провідними світовими організаціями, корпораціями та експертами. Можливість бути в Давосі 2023 означала для нас знайти нових партнерів для співпраці, отримати та обмінятися знаннями, щоб продовжити розбудову потужної сучасної ГО та надавати найкращих послуг в майбутньому.

В UFU ми чітко усвідомлюємо свої можливості та потенціал. Майже рік з дня заснування ми продовжуємо отримувати знання та інстайти з перших рук в Україні та від експертів з-за кордону. UFU постійно вдосконалює та розвиває пропозиції у співпраці з чинними та новими партнерами та союзниками, щоб максимізувати свій вплив. Давос дозволив команді UFU швидко почати взаємодію з багатьма експертами та потенційними партнерами. Це був критичний шанс прискорити наше навчання та розвиток.


Що мені особливо запам’яталося в Давосі, так це заява Жанін ді Джованні, колишньої військової репортерки та виконавчої директорки The Reckoning Project Ukraine, неурядової організації, яка документує військові злочини. Ґрунтуючись на своєму досвіді багатьох війн і збройних конфліктів, Джанін попередила всіх, що увага та підтримка світової спільноти, як правило, схильна з часом згасати. Як би хто не вагався прийняти це застереження за правду, воно висловлює обґрунтоване занепокоєння та, частково, вже значною мірою відображає сьогоднішню реальність, оскільки додаються нові проблеми локального та глобального значення.

Підсумовуючи, зусилля українських урядовців, дипломатів, представників бізнесу, громадянського суспільства та іноземних союзників були надзвичайними та плідними. З огляду на обставини та враховуючи терміновий заклик президента Зеленського прискорити зусилля щодо підтримки, критично важливим поточним завданням залишається збереження зосередженості, прискорення прогресу та максимізація впливу. UFU віддана цій меті та продовжує розширювати спектр своїх послуг та співпрацю, щоб зробити внесок у перемогу та відновлення України. Разом із багатьма партнерами ми прагнемо зробити ці зусилля корисними для всіх учасників. Зрештою, як зазначили Президент України та Перша леді України в Давосі, вплив російської війни на Україну значно перевершує українські кордони, а тому такими ж мають бути і рішення та їхній подальший вплив.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button