Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Нульовий кілометр українських залізниць відсьогодні знаходиться в Києві. Фото: t.me/UkrzalInfo

Укрзалізниця розпочала трирічну програму «Залізна українізація», щоб повністю позбавитися імперських та російських назв, позначок, зображень на будь-яких об’єктах залізничного транспорту. Про це заявив голова правління компанії Олександр Камишін під час презентації програми, повідомляє пресслужба перевізника.

За його словами, ще влітку 2022 року Укрзалізниця розпочала процес підготовки до повної українізації залізниці. Було вивчено всі можливі юридичні та технічні аспекти, опрацьовано величезну кількість інформації про об’єкти, які потребують українізації. На основі цих даних УЗ склала комплексну програму українізації.

Програма розрахована на 2023-2025 роки і реалізовуватиметься у декілька етапів. Планується українізувати все, що досі пов’язувало залізничну галузь України з країною-агресором: назви регіональних філій, позначки кілометражу, сигнальні позначки, радянські барельєфи, назви. Зокрема, змінять назви регіональних відділень УЗ, наприклад, Південна залізниця чи Південно-Західна, тому що вони приймалися ще з огляду на географічні особливості СРСР. В УЗ закликали українців запропонувати свої варіанти назв філій.

Також змінять позначення «нульового кілометра». Адже раніше він розраховувався від Москви, тепер рахуватиметься від центрального залізничного вокзалу в Києві.

Серед інших важливих змін: із залізничних квитків приберуть російську мову, замінять радянську систему залізничних світлофорів на загальноєвропейську.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button